Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Minister Lajčák presented Apostolic Nuncio to Slovakia with Golden Plaque

Minister M. Lajčák odovzdal Zlatú plaketu apoštolskému nunciovi na Slovensku

11.5.2017 | Aktivity ministra | Vatikán

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes (11. mája) na rozlúčkovom stretnutí apoštolského nuncia a doyena diplomatického zboru v Slovenskej republike Mons. Maria Giordana pri príležitosti blížiaceho sa ukončenia jeho deväťročnej diplomatickej misie v Bratislave.

 

Minister vyzdvihol prínos apoštolského nuncia k rozvoju tradične veľmi dobrej úrovne a kvality vzťahov medzi Slovenskom a Svätou stolicou. Obe strany sa zhodli, že medzi Slovenskom a Svätou stolicou prebieha otvorená a konštruktívna diskusia, obohatená o pravidelné návštevy a prijatia na najvyššej úrovni, pričom vzájomná spolupráca je bezproblémová. „Váš pozitívny vzťah k Slovensku a Slovákom bol viditeľný nielen vo vašej práci v rovine dvojstrannej spolupráce, ale aj vo vašich postojoch a aktivitách pri výkone funkcie doyena diplomatického zboru v Slovenskej republike,“ povedal M. Lajčák, ktorý ocenil osobný prínos pri budovaní a rozvoji vzťahov Mons. M. Giordana Zlatou plaketou ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. 

 

Odchádzajúceho nuncia vystrieda vo funkcii skúsený vatikánsky diplomat Monsignor Giacomo Guido Ottonello. Minister v tejto súvislosti vyjadril presvedčenie, že vysoká kvalita vzájomných vzťahov medzi Slovenskom a Svätou stolicou zostane naďalej zachovaná. 

M. Lajčák ocenil Mons. M. Giordana Zlatou plaketou. M. Lajčák ocenil Mons. M. Giordana Zlatou plaketou. Minister M. Lajčák a apoštolský nuncius Mons. M. Giordano. Minister M. Lajčák a apoštolský nuncius Mons. M. Giordano. Minister M. Lajčák a apoštolský nuncius Mons. Mario Giordano počas rozlúčkového prijatia. Minister M. Lajčák a apoštolský nuncius Mons. Mario Giordano počas rozlúčkového prijatia.