Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Odovzdanie daru pápežovi Františkovi

Odovzdanie daru pápežovi Františkovi

20.4.2017

Počas Generálnej audiencie 19. apríla 2017 vrchný pivovarník z Plzne Václav Berka odovzdal pápežovi Františkovi tradičný veľkonočný dar požehnaného plzenského piva Pilsner Urquell a špeciálny zvon, ako symbol veľkonočných sviatkov. Majster Michal Trvalec zo Žarnovickej Huty na Slovensku, ktorý zvon vytvoril, použil pri jeho výrobe plzenský ležiak.

V predvečer odovzdania daru pápežovi Františkovi slovenský a český veľvyslanci pri Svätej stolici a zástupca pivovaru pozvali na ochutnávku požehnaného piva predstaviteľov Rímskej kúrie, diplomatického zboru a krajanov.

Vrchný pivovarník z Plzne Václav Berka odovzdal pápežovi Františkovi tradičný veľkonočný dar požehnaného plzenského piva Pilsner Urquell a špeciálny zvon. Vrchný pivovarník z Plzne Václav Berka odovzdal pápežovi Františkovi tradičný veľkonočný dar požehnaného plzenského piva Pilsner Urquell a špeciálny zvon. Vrchný pivovarník z Plzne Václav Berka odovzdal pápežovi Františkovi tradičný veľkonočný dar požehnaného plzenského piva Pilsner Urquell a špeciálny zvon. Vrchný pivovarník z Plzne Václav Berka odovzdal pápežovi Františkovi tradičný veľkonočný dar požehnaného plzenského piva Pilsner Urquell a špeciálny zvon.