Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Slávenie sviatku sv. Cyrila a Metoda

Slávenie sviatku sv. Cyrila a Metoda

20.6.2017 | Aktivity veľvyslancov

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky pri Svätej stolici pri príležitosti blížiaceho sa štátneho sviatku sv. Cyrila a Metoda usporiadalo 20. júna 2017 premiéru slávnostného koncertu pod názvom „Slovenské žalmy z Bojnej“ v Bazilike svätej Praxedy v Ríme. Na koncerte vystúpili sólisti Dalibor Karvay, Sisa Lelkes Sklovska, Dušan Jarjabek, Otokar Klein a zbor pod vedením Adriána Kokoša. Hudbu skomponoval Ľubomír Horňák.


Záštitu nad koncertom prevzali minister kultúry Slovenskej republiky Marek Maďarič a emeritný prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov kardinál Jozef Tomko, ktorý sa hudobného predstavenia osobne zúčastnil. Osobným listom všetkých prítomných pozdravil predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko. 


Veľvyslanec Peter Sopko v príhovore vyzdvihol význam pôsobenia slovanských vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda na našom území a v celej východnej Európe. 


Akciu svojou účasťou podporili predstavitelia Rímskej kúrie, početní zástupcovia  diplomatického zboru, slovenskej krajanskej komunity a talianski hostia.

Slávenie sviatku sv. Cyrila a Metoda. Slávenie sviatku sv. Cyrila a Metoda. Slávenie sviatku sv. Cyrila a Metoda. Slávenie sviatku sv. Cyrila a Metoda. Slávenie sviatku sv. Cyrila a Metoda. Slávenie sviatku sv. Cyrila a Metoda.
Slávenie sviatku sv. Cyrila a Metoda. Slávenie sviatku sv. Cyrila a Metoda. Slávenie sviatku sv. Cyrila a Metoda. Slávenie sviatku sv. Cyrila a Metoda.