Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Stretnutie s krajanmi na Veľvyslanectve SR pri Svätej stolici

Stretnutie s krajanmi na Veľvyslanectve SR pri Svätej stolici

17.1.2017 | Vatikán

Veľvyslanec Slovenskej republiky pri Svätej stolici Peter Sopko pri príležitosti začiatku nového roka zorganizoval 17. januára stretnutie s krajanmi aktívnymi v cirkevných inštitúciách vo Vatikáne a Ríme, študentmi pápežských univerzít a ďalšími významnými predstaviteľmi. Hlavným hosťom večera bol emeritný prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov kardinál Jozef Tomko.

Veľvyslanec v príhovore bilancoval uplynulý rok, ktorý sa niesol v duchu mimoriadneho Svätého roka Milosrdenstva a slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie. Zastupiteľský úrad počas roka zorganizoval viacero kultúrnych podujatí a výstav, spolupodieľal sa na organizácii návštev slovenských pútnikov, privítal delegáciu Národnej rady Slovenskej republiky vedenú predsedom Andrejom  Dankom a delegáciu ministerstva kultúry. V rámci slovenského predsedníctva pripravil stretnutia veľvyslancov členských krajín EÚ akreditovaných pri Svätej stolici so zástupcami Rímskej kúrie.

Na záver veľvyslanec P. Sopko poďakoval všetkým prítomným za spoluprácu v uplynulom období a zaželať veľa zdravia a úspechov v roku 2017.

Stretnutie s krajanmi na Veľvyslanectve SR pri Svätej stolici. Stretnutie s krajanmi na Veľvyslanectve SR pri Svätej stolici. Stretnutie s krajanmi na Veľvyslanectve SR pri Svätej stolici. Stretnutie s krajanmi na Veľvyslanectve SR pri Svätej stolici. Stretnutie s krajanmi na Veľvyslanectve SR pri Svätej stolici. Stretnutie s krajanmi na Veľvyslanectve SR pri Svätej stolici.