Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky vo Viedni

Armbrustergasse 24, A-1190, Wien, Rakúsko
Mapka polohy
Tel.: +43 13189055200
Fax: +43 13189055208
Mobil: +43 6643401861 - diplomaticka služba (po pracovnej dobe a v dňoch pracovného pokoja a voľna iba v závažných pripadoch, napr. ak ide o ohrozenie života alebo zdravia - in emergency case only)
Email: emb.vieden@mzv.sk
subor.jpg

Oznamy

Uradné hodiny veľvyslanectva:
pondelok - piatok 8:00 - 16:00 h

Konzulárne oddelenie:
Návštevné hodiny pre verejnosť - vybavovanie osobných podaní občanov SR:
pondelok - piatok 09:00 - 11:00 h

Vybavovanie telefonických konzulárnych dopytov (prednostne mimo stránkový čas): 
pondelok - piatok 8:00 – 9:00h a 11:30 - 16:00h

 
UPOZORNENIE
Veľvyslanectvo Slovenskej republiky vo Viedni opakovane upozorňuje občanov SR na výskyt pochybných pracovných ponúk v Rakúskej republike. Ponuky sú zverejňované zväčša na internete, ide napríklad o prísľub zamestnania v skladoch kuriérskej prepravnej spoločnosti alebo pri balení mäsa a zeleniny a sú sprostredkovávané slovensky, alebo česky hovoriacimi osobami. Veľvyslanectvo Slovenskej republiky vo Viedni odporúča občanom, aby si v prípade záujmu o prácu v zahraničí vždy dôsledne preverili vierohodnosť ponuky, totožnosť osôb, ktoré zamestnanie ponúkajú a v prípade pochybností nepodpisovali pracovné zmluvy a neuhrádzali požadované poplatky. Taktiež odporúčame overiť si trvanie sprostredkovateľom zabezpečeného ubytovania priamo na mieste (napr. v hoteli). Tvrdenia o vierohodnosti sprostredkovateľov uvedené na ich webstránkach nemusia byť pravdivé. V prípade, že sa stanete obeťami podvodu, odporúčame obrátiť sa na políciu a podať na osoby sprostredkujúce túto prácu trestné oznámenie.
 
Dátum úpravy: 8.2.2016 Dátum vytvorenia: 7.12.2015
 

Voľby do Národnej rady SR v roku 2016

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 307/2015 Z. z. vyhlásil voľby do Národnej rady Slovenskej republiky a určil termín ich konania na sobotu 5. marca 2016. Problematiku volieb upravuje zákon č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Všetky podrobné informácie k voľbám do  voľbám do Národnej rady Slovenskej republiky sú zverejnené na webovom sídle Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Informácie o hlasovaní prostredníctvom pošty. 

 

AKTUALITY

 • 16.12.2015
  Bratislava (16. decembra) - Od nového roku spúšťa Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVaEZ SR) v spolupráci s národnými mobilnými operátormi novú službu pre verejnosť pod názvom Núdzová SMS. V Bratislave o tom dnes informoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák spoločne s generálnym riaditeľom Orange Slovensko Pavlom Lančaričom, generálnym riaditeľom O2 Slovakia Petrom Gažíkom, predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Slovak Telekom Miroslavom Majorošom a generálnym riaditeľom SWAN Miroslavom Strečanským.
 • 19.11.2015
  V rakúskom meste St. Pölten odovzdal dnes (19. novembra 2015) štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok konzulský patent podnikateľovi Veitovi Schmid-Schmidsfeldenovi.
 • 25.09.2015
  V súvislosti s rozhodnutím Rakúskej republiky o dočasnom obnovení hraničných kontrol so Slovenskom, Maďarskom a Slovinskom, ktoré padlo v nadväznosti na komplikovanú situáciu súvisiacu s prúdom utečencov smerujúcim do Rakúska a NSR, odporúčame občanom SR smerujúcim do alebo prechádzajúcich cez Rakúsku republiku, aby si vždy pred cestou overili aktuálnu dopravnú situáciu (napr. prostredníctvom internetových stránok automotoklubov, príslušných dopravných spoločností v autobusovej, resp. železničnej doprave – napr. webstránka rakúskeho automotoklubu www.oeamtc.at, alebo rakúskych železníc www.oebb.at).
 • 25.09.2015
  V súvislosti s rozhodnutím Rakúskej republiky o dočasnom obnovení hraničných kontrol so Slovenskom, Maďarskom a Slovinskom, ktoré padlo v nadväznosti na komplikovanú situáciu súvisiacu s prúdom utečencov smerujúcim do Rakúska a Nemecka, odporúčame občanom SR cestujúcim cez Rakúsku republiku, aby si vždy pred cestou overili aktuálnu dopravnú situáciu (napr. prostredníctvom internetových stránok automotoklubov, príslušných dopravných spoločností v autobusovej, resp. železničnej doprave – napr. webová stránka rakúskeho automotoklubu www.oeamtc.at, webová stránka rakúskych železníc www.oebb.at).
Viac