Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky vo Washingtone

3523 International Court NW, 20008, Washington D.C., Spojené štáty
Mapka polohy
Tel.: +1 2022371054
Mobil: +1 2023616298 (v núdzových prípadoch)
Email: emb.washington@mzv.sk

Oznamy

Konzulárne oddelenie veľvyslanectva prijíma žiadosti a vybavuje doklady počas týchto úradných hodín pre verejnosť :

Pondelok : 10.00-12.00 13.00-15.00 hod
Streda : 10.00-12.00 13.00-15.00 hod
Piatok : 10.00-12.00 13.00-15.00 hod

 

Konzulárne oddelenie je zatvorené pre verejnosť v utorky a vo štvrtky a tiež počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja SR. Veľvyslanectvo bude v roku 2018 zatvorené v nasledovných dňoch: 1. januára, 30. marca, 2. apríla, 1. mája, 8. mája, 5. júla, 29. augusta, 1. novembra, 24. až 26. decembra.

 

Z dôvodu zabezpečovania kvalitných konzulárnych služieb žiadateľom žijúcich v konzulárnom obvode veľvyslanectva sa vyžaduje povinné dohodnutie konkrétneho termínu návštevy konzulárneho oddelenia s konzulárnym pracovníkom.


Žiadosti o termín návštevy konzulárneho oddelenia zasielajte na emailovú adresu: cons.washington@mzv.sk, alebo telefonicky na čísle : +1(202)237 1054, kl.274.

 

Upozornenie: Od 1. januára 2018 je zakázané parkovať na parkovacích miestach nachádzajúcich sa na verejných komunikáciách v okolí veľvyslanectva. V prípade potreby parkovať motorové vozidlo počas návštevy konzulárneho oddelenia oznámte túto skutočnosť v rámci žiadosti o termín návštevy konzulárneho oddelenia s uvedením informácií o motorovom vozidle (typ, farba).   


Ďalšie podrobné informácie nájdete v časti Konzulárne a vízové informácie.

 

Zastupiteľské úrady Slovenskej republiky na území USA a ich teritoriálna príslušnosť:

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky Washington D.C.:
Alabama, Arkansas, Arizona, California, Colorado, Delaware, Florida, Georgia, Hawaii, Kansas, Kentucky, Louisiana, Maryland, Mississippi, Missouri, Nevada, New Mexico, North Carolina, Oklahoma, Pennsylvania, South Carolina, Tennessee, Texas, Utah, Virginia, West Virginia, District of Columbia, závislé americké územia.

 

Generálny konzulát Slovenskej republiky New York:
Aljaška, Connecticut, Idaho, Illinois, Indiana, Iowa, Maine, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Montana, Nebraska, New Hampshire, New Jersey, New York, North Dakota, Ohio, Oregon, Rhode Island, South Dakota, Vermont, Wisconsin, Washington, Wyoming.

AKTUALITY

 • 11.04.2018
  Bibiana Bieleková, riaditeľka Waddel centra pre roztrúsenú sklerózu a docentka neurológie na Univerzite v Cincinnati v Ohio bola 11. apríla 2018 ďalšou hosťkou v rámci série diskusnej relácie „Slovak-American Cafe“ (Slovensko-americká kaviareň).
 • 27.03.2018
  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok dnes (27. marca) počas svojej pracovnej návštevy Spojených štátov vystúpil na pôde prestížnej americkej univerzity George Washington University. Na podujatí s názvom „Talking EU and Transatlantic Relations” I. Korčok vyjadril jednoznačné presvedčenie, že Európsku úniu a Spojené štáty spája dlhá história úzkej spolupráce, ktorá bola dôležitá v minulosti, ale súčasný rozkolísaný svet ešte výraznejšie podčiarkuje jej nevyhnutnosť aj dnes. „EÚ a Spojené štáty sú prirodzení partneri, hodnotovo a záujmovo prepojení, naša vzájomná spolupráca je nenahraditeľná. Na druhej strane transatlantické partnerstvo nemôžeme považovať za samozrejmosť. Dnes ešte intenzívnejšie ako v minulosti musíme pracovať na jeho funkčnosti, kvalite a praktickom prínose pre oboch partnerov. Ak sa EÚ a Spojené štáty budú od seba vzďaľovať, otvoríme priestor pre iných, našich oponentov, ktorí budú z nášho odcudzenia len profitovať,” uviedol I. Korčok.
 • 05.03.2018
  V sobotu (3. marca 2018) sa uskutočnilo slávnostné podujatie k 66. výročiu založenia Slovenskej záhrady vo Winter Park na Floride. Na festivale sa sa zúčastnilo viac ako 100 amerických Slovákov, pre ktorých bol pripravený bohatý kultúrny program: premietanie krátkych filmov o slovenskej kultúre, tradíciách, prírodných a historických krásach.
 • 19.02.2018
  Skvelým začiatkom vo štvrtok (15. februára 2018) odštartovala nová séria talk shows „Slovak-American Cafe“(Slovensko-americká kaviareň).
Viac