Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
返回

Slávnostná recepcia v Dillí k štátnemu sviatku SR, 17. 9. 2014

Slávnostná recepcia v Dillí k štátnemu sviatku SR, 17. 9. 2014

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Indii usporiadalo slávnostnú recepciu k štátnemu sviatku SR – Dňu ústavy. Podujatie sa uskutočnilo 17. septembra 2014 v reprezentačných priestoroch rezidencie slovenského zastupiteľského úradu v Dillí.

Hlavným hosťom bol štátny minister Ministerstva zahraničných vecí Indie Vijay Kumar Singh, s ktorým veľvyslanec SR Žigmund Bertók prerokoval pripravované stretnutia vedúcich predstaviteľov rezortov oboch krajín. Témou osobného rozhovoru boli tiež zahraničnopolitické priority SR a možnosti prehĺbenia spolupráce, osobitne v ekonomickej oblasti.

Na slávnostnej recepcii sa zúčastnilo vyše 300 hostí, medzi ktorými boli reprezentatívne zastúpení partneri z indickej štátnej správy, veľvyslanci a predstavitelia diplomatického zboru, podnikateľov, akademickej a vedeckej obce, masmédií a slovenskí občania pôsobiaci v Indii. Pozvanie tiež prijali slovenskí honorárni konzuli pôsobiaci v Dháke, Kalkate a Kolombe. V rámci recepcie bola účastníkom predstavená výstava veľkoformátových plagátov pri príležitosti 25. výročia Nežnej revolúcie.