Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Príhovor

Vážení návštevníci,

srdečne Vás vítam na webovej stránke Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Kanade. Verím, že na nej nájdete všetky potrebné informácie, ktoré hľadáte, či už v Kanade žijete, alebo sa do Kanady len chystáte na dovolenku, alebo za prácou.

Slovenská republika a Kanada sú blízki spojenci a partneri. Vzájomné vzťahy sú vybudované na spoločnom hodnotovom základe a obe krajiny spolupracujú rovnako na bilaterálnej, ako aj multilaterálnej úrovni, ako členské štáty NATO a v ďalších medzinárodných organizáciách. Intenzívna je spolupráca v ekonomickej oblasti, v oblasti obchodu, investícií, kultúry i cestovného ruchu. Budujú sa kontakty medzi akademickou obcou, narastá študentská výmena. Ako veľvyslanca Slovenskej republiky v Kanade ma intenzívne kontakty medzi oboma krajinami veľmi tešia a povzbudzujú do ďalšej práce, pretože tieto vzájomné vzťahy je potrebné naďalej rozvíjať a upevňovať.

Napriek zemepisnej vzdialenosti majú naše krajiny veľa spoločné. Kanada môže byť pre nás v mnohých ohľadoch zaujímavým zdrojom ponaučenia, či inšpirácie, pri riešení mnohých výziev. Som presvedčený, že naše vzájomné vzťahy sa naďalej budú rozvíjať v prospech oboch krajín a ich občanov.

V Kanade žije veľmi početná slovenská komunita, ktorej mnohí predstavitelia sa s nami delia o svoje skúsenosti vo všetkých oblastiach života a veľvyslanectvo spolupracuje s početnými krajanskými organizáciami a združeniami. Sústavne rastie aj záujem našich krajanov o Slovensko, a to nielen ako o krajinu svojich predkov, ale aj ako cieľ svojich dovoleniek či podnikateľských aktivít. Krajania sa aj v spolupráci s veľvyslanectvom aktívne podieľajú aj na prezentácií slovenskej kultúry v Kanade. Starostlivosť o krajanov, spolupráca pri zachovávaní ich dedičstva a väzieb so Slovenskom a propagácia Slovenska v Kanade sú integrálnou súčasťou práce nášho veľvyslanectva.

Vážení priatelia, teší ma Váš záujem o informácie o slovensko-kanadských vzťahoch, vzájomnej spolupráci a práci nášho veľvyslanectva. V prípade potreby nás neváhajte kontaktovať, radi Vám zodpovieme Vaše otázky, či, ak to je v našich možnostiach,poradíme. Budem Vám tiež povďačný za Vaše postrehy týkajúce sa funkčnosti a obsahu tejto webovej stránky.

Andrej Droba
veľvyslanec Slovenskej republiky v Kanade

Dátum poslednej aktualizácie: 2015-11-28 23:34:18.137 Dátum vytvorenia: Tue Sep 12 08:29:10 CEST 2006