Domov

Ministerstvo zahraničných vecí
a európskych záležitostí SR

Rezort diplomacie zastupuje záujmy Slovenska vo svete. Poskytuje ochranu a pomoc slovenským občanom v zahraničí a podporuje medzinárodnú obchodnú výmenu. Viac o poslaní ministerstva.

Aktuálne

    

29.05.2024

Bratislava 29. máj 2024 – Vláda Slovenskej republiky na návrh Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR súhlasila so znovuotvorením slovenských zastupiteľských úradov v Austrálskom zväze so sídlom v Canberre a Belgickom kráľovstve so sídlom v Bruseli. Cieľom opätovného obnovenia činnosti oboch veľvyslanectiev je posilnenie pomoci slovenským občanom a rovnako podpora a zintenzívnenie diplomatických vzťahov v politickej i ekonomickej rovine.

29.05.2024

Bratislava 29. máj 2024 – Dnes si pripomíname Medzinárodný deň príslušníkov mierových misií Organizácie Spojených národov.

27.05.2024

Brusel 27. máj 2024 – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár sa v dňoch 26. a 27. mája 2024 zúčastnil na dvojdňových rokovaniach v Bruseli vrátane zasadnutia Rady Európskej únie pre zahraničné vec

23.05.2024

Bratislava/New York 23. máj 2024 – Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov (OSN) dnes v New Yorku hlasovalo o rezolúcii o Srebrenici.

Soul/Bratislava 17. mája 2024 – V závere pracovnej cesty v Južnej Kórei prijal v stredu 15. mája 2024 ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraja Blanára spolu so štátnym tajomníkom Rastislavom Chovancom a slovenským veľvyslancom v Kórejskej republike Marekom Repovským juhokórejský minister zahraničných vecí Cho Tae-yul.

1 / 5


Štáty sveta

Cestujem do ...

Často hľadané

Najnovšie upozornenia pred cestou

30.05.2024 Nemecko

S cieľom zabránenia nelegálnej migrácii nemecká vláda rozhodla o predĺžení kontrol na vnútorných pozemných hraniciach s Poľskom, Českom a Švajčiarskom na obdobie šiestich mesiacov s účinnosťou od 16. júna 2024. Uvedené opatrenie platí do 15. decembra 2024 s možnosťou predĺženia.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Paríži informuje, že na ostrove Novej Kaledónie bol zrušený výnimočný stav. V súvislosti so zhoršenou bezpečnostnou situáciou odporúčame slovenským občanom dodržiavať naďalej základné pravidlá osobnej bezpečnosti, vyhýbať sa konfliktným situáciám, zhromaždeniam väčšieho počtu osôb, ako aj pohybu na týchto miestach.

Rovníková Guinea má rozdelené územie na pevninskú časť s najväčším mestom Bata a na ostrovnú časť. Na najväčšom ostrove Bioko sa nachádza hlavné mesto Malabo. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje slovenských občanov cestujúcich do krajiny na zaznamenaný nárast násilných trestných činov v hlavnom meste a v meste Bata.


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Priority slovenskej zahraničnej politikyNeprehliadnite
Očakávané udalosti 

Bratislava 29. máj 2024 – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár sa v dňoch 30. – 31. 5. 2024 zúčastní na neformálnom ministerskom rokovaní Severoatlantickej aliancie v Prahe.Back To Top