AVÍZO: M. Lajčák na návšteve Bosny a Hercegoviny, Cypru a Jordánska

18.5.2017 | Očakávané udalosti | Bosna a Hercegovina | Cyprus | Jordánsko

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák odcestuje na pracovnú návštevu Bosny a Hercegoviny (BaH), kde sa v Mostare stretne s členmi Predsedníctva BaH M. Ivanićom a D. Čovićom, ako aj s ďalšími vysokými predstaviteľmi. Témou rozhovorov bude pokrok, ktorý krajina dosiahla vo svojich integračných snahách, ale aj otvorené otázky v tomto procese. 


V piatok 19. mája minister z Mostaru odcestuje na Cyprus, kde bude viesť slovenskú delegáciu na 127. zasadnutí Výboru ministrov Rady Európy v Nikózii. Témou zasadnutia je posilňovanie demokratickej bezpečnosti v Európe, boj proti násilnému extrémizmu, riešenia utečeneckej krízy a kľúčová úloha demokracie, ľudských práv a právneho štátu pri riešení konfliktov.


Následne bude M. Lajčák zastupovať Slovenskú republiku na Svetovom ekonomickom fóre o Blízkom východe a severnej Afrike, ktoré sa koná v Jordánskom kráľovstve. Jeho hlavným mottom  je reflektovanie na súčasnú bezprecedentne rýchlu a komplexnú transformáciu regiónu - „Enabling a Generational Transformation“. Celkový program fóra bude zameraný na tematické pielere týkajúce sa umožňovania inovácií a podnikania prostredníctvom 4. industriálnej revolúcie, vytvárania inkluzívnych ekonomík a podpory humanitárneho úsilia a diplomatického dialógu.