Avízo: Rozšírené ministerské stretnutie krajín V4 a krajín západného Balkánu Bratislava, 28. mája 2019

23.5.2019 | Očakávané udalosti

Avízo: Rozšírené ministerské stretnutie krajín V4 a krajín západného Balkánu Bratislava, 28. mája 2019

 

Pod patronátom slovenského predsedníctva vo V4 sa 28. mája 2019 uskutoční tradičné stretnutie ministrov zahraničných vecí V4 a západného Balkánu, ktorého hostiteľom bude minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Okrem partnerov z krajín V4 a západného Balkánu na podujatí sa zúčastní aj štátna tajomníčka Maria Magdalena Grigore zastupujúca rumunské predsedníctvo v Rade EÚ a zástupkyňa výkonného riaditeľa Európskej služby pre vonkajšiu činnosť Angelina Eichhorst, ktorá reprezentuje vysokú predstaviteľku Mogherini.

 

Ministerské stretnutie bude predstavovať príležitosť na zhodnotenie aktuálneho stavu a pripravenosti krajín západného Balkánu v eurointegračnom procese a najmä na výmenu názorov a podnetov s cieľom zvýšiť reformné úsilie a zlepšiť hodnovernosť rozširovacieho procesu. Podujatie sa koná deň pred očakávaným zverejnením tzv. rozširovacieho balíčka, v ktorom Európska komisia zhodnotí implementáciu politiky rozširovania, ako aj dosiahnutý pokrok v jednotlivých krajinách západného Balkánu.  Zámerom Slovenska, ako predsedníckej krajiny V4, je potvrdiť dôležitosť európskej perspektívy celého regiónu západného Balkánu pre región samotný, ako aj pre stabilitu a prosperitu strednej Európy i celej Európskej únie.

 

Prosíme zástupcov médií, aby sa akreditovali vopred na emailovej adrese tlac@mzv.sk , a to do pondelka 27. mája 2019, 10.00 h.

 

Registrácia médií sa začína 45 minút pred začiatkom podujatia na hlavnej recepcii MZVEZ SR, Hlboká cesta 2, Bratislava, prípadne 30 minút pred mediálnou príležitosťou. Upozorňujeme, že z kapacitných dôvodov parkovanie v areáli nie je možné.

 

 Program

 

08.25 h registrácia akreditovaných médií,

hlavná recepcia MZVEZ SR

 

09.05 h príchody ministrov zahraničných vecí krajín V4, Rumunska a delegácie EEAS, privítanie ministrom M. Lajčákom,

hlavná recepcia MZVEZ SR

fototermín

 

09.20 h koordinačné stretnutie ministrov zahraničných vecí krajín V4, Rumunska a delegácie EEAS

fototermín v úvode rokovania

 

09.50 h príchody ministrov zahraničných vecí krajín západného Balkánu, privítanie ministrom M. Lajčákom                            

fototermín

 

10.05 h family foto

fototermín

 

10.10 h plenárne rokovanie ministrov zahraničných krajín V4, Rumunska, západného Balkánu a delegácie EEAS

fototermín v úvode rokovania

 

14.25 h tlačová konferencia