Avízo - veľvyslanecký retreat

10.6.2019 | Aktivity ministra | Aktivity veľvyslancov | Očakávané udalosti | Predsedníctvo Slovenska v OBSE

 

 

Vysoké Tatry budú 13. - 15. júna 2019 dejiskom každoročného pracovného stretnutia veľvyslancov a stálych predstaviteľov pri Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Slovensko tejto organizácii od januára tohto roka na 12 mesiacov predsedá. Takzvaný veľvyslanecký retreat je jedným z predsedníckych podujatí. Zasadnutia budú pre diplomatov platformou na diskusiu o súčasných témach OBSE, plnení priorít slovenského predsedníctva, ale bude to tiež príležitosť na prezentáciu Slovenska ako predsedajúcej krajiny. Okrem zástupcov 57 účastníckych štátov organizácie pricestuje do Vysokých Tatier aj generálny tajomník OBSE Thomas Greminger a riaditeľka Úradu pre demokratické inštitúcie a ľudské práva OBSE (ODIHR) Ingibjörg Sólrún Gísladóttir.

 

Veľvyslanci a stáli predstavitelia budú v Tatranskej Lomnici hovoriť aj o obsahu a prípravách Neformálneho stretnutia ministrov zahraničných vecí účastníckych štátov OBSE, ktoré sa uskutoční 9. júla 2019 na Štrbskom Plese. Súčasťou oficiálneho programu sú aj stretnutia s predsedom prešovského Vyššieho územného celku a primátormi miest Vysoké Tatry, Pezinok a Liptovský Hrádok.

 

Zázemie pre novinárov bude v hoteli Lomnica v Tatranskej Lomnici. V prípade záujmu prosíme o potvrdenie účasti na adrese ondrej.kotras@mzv.sk najneskôr do 13.6.2019.

 

Kontakt pre médiá: Ondrej Kotras (ondrej.kotras@mzv.sk / +43-1-368 94 33 361), Evelína Mäsiarová (evelina.masiarova@mzv.sk / +43 1 368 94 33 363)