Cyklomost Devínska Nová Ves - Schlosshof potvrdzuje zmysluplnosť európskej spolupráce, tvrdí minister Lajčák

22.9.2012 | Aktivity ministra

Slovo most sa neraz používa ako symbol spájania ľudí, národov či štátov, no a keď sa most stane realitou, platí to dvojnásobne - aj s touto myšlienkou podpredseda vlády a minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák vystúpil 22. septembra 2012 počas slávnostného otvorenia cyklomosta Devínska Nová Ves - Schlosshof.

Podľa šéfa slovenskej diplomacie cyklomost - spolufinancovaný Európskou úniou - dokazuje zmysluplnosť európskej myšlienky a spolupráce, osobitne v čase, keď počuť hlasy spochybňujúce projekt únie.

„Som presvedčený, že tento cyklomost - ako aj ďalšie projekty v našom regióne - prispeje k zbližovaniu našich prihraničných regiónov a podporí tímové napredovanie tejto časti Európy,“ zdôraznil Miroslav Lajčák.

Miroslav Lajčák na otvorení cyklomostu Slobobody Miroslav Lajčák na otvorení cyklomostu Slobobody Prechádzka po novom cyklomoste Slobody Prechádzka po novom cyklomoste Slobody Pohľad na účastníkov otvorenia cyklomosta na zámku Schlosshof Pohľad na účastníkov otvorenia cyklomosta na zámku Schlosshof
Srdečné prijatie ministra na Lajčákana rakúskej strane členmi miestneho spolku v typickom kroji Srdečné prijatie ministra na Lajčákana rakúskej strane členmi miestneho spolku v typickom kroji From left side: Erwin Proll, Johannes Hahn, Miroslav Lajčák and Michael Spindelegger From left side: Erwin Proll, Johannes Hahn, Miroslav Lajčák and Michael Spindelegger