Diplomatický zbor očarený krásou Tatranského regiónu

13.5.2017 | Aktivity ministra

Na pozvanie ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka navštívilo Tatranský región v dňoch 12. a 13. mája vyše 40 veľvyslancov akreditovaných pre Slovenskú republiku. Diplomati si pozreli atraktívne lokality zapísané do Zoznamu kultúrneho a svetového dedičstva UNESCO a obdivovali aj krásu slovenských veľhôr - Vysokých Tatier. Naskytla sa im tak jedinečná príležitosť oboznámiť sa priamo v regióne s kultúrnym, historickým a hospodárskym bohatstvom tohto kraja.


Po prílete na letisko Poprad-Tatry viedla ich cesta do historickej Levoče, kde po privítaní na mestskej radnici navštívili chrám sv. Jakuba so svetoznámym oltárom majstra Pavla.. Odtiaľ sa presunuli na Spišský hrad a deň zakončili v Tatranskej Lomnici. Predstavitelia diplomatického zboru ocenili pohostinnosť, ktorej sa im dostalo a vyzdvihli aj neskutočnú krásu slovenských miest a tatranskej prírody.


V príhovore na záver prvého výjazdového dňa minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák vyjadril želanie, aby si aj v budúcnosti veľvyslanci vybrali tento kút Slovenska za turistickú destináciu pre pobyt s rodinou a priateľmi.

 

Druhý deň privítali veľvyslancov v plnej kráse Vysoké Tatry. Zážitkom pre nich bol najmä výlet kabinkovou lanovkou zo Skalnatého plesa na Lomnický štít, ale očarení boli aj panorámou Tatier, ktorú mohli neskôr sledovať zo Štrbského plesa.


Mnohí ocenili vysokú úroveň turistickej infraštruktúry a služieb cestovného ruchu. A to je aj jedným zo zmyslov tejto aktivity Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR: priblížiť Slovensko ako krajinu, v ktorej dovolenkovať, ale aj investovať sa oplatí, a  je to „Dobrý nápad“.


V uplynulých rokoch už takto diplomati navštívili Košický, Nitriansky, Žilinský a Trenčiansky kraj.

Na pozvanie ministra M. Lajčáka zavítalo vyše 40 veľvyslancov do Tatranského regiónu. Stretnutie s primátorom mesta Levoča M. Majerským. Na pozvanie ministra M. Lajčáka zavítalo vyše 40 veľvyslancov do Tatranského regiónu. Stretnutie s primátorom mesta Levoča M. Majerským. Na pozvanie ministra M. Lajčáka zavítalo vyše 40 veľvyslancov akreditovaných v SR do Tatranského regiónu. Na pozvanie ministra M. Lajčáka zavítalo vyše 40 veľvyslancov akreditovaných v SR do Tatranského regiónu. Na pozvanie ministra M. Lajčáka zavítalo vyše 40 veľvyslancov akreditovaných v SR do Tatranského regiónu. Na pozvanie ministra M. Lajčáka zavítalo vyše 40 veľvyslancov akreditovaných v SR do Tatranského regiónu.
Na pozvanie ministra M. Lajčáka zavítalo vyše 40 veľvyslancov do Tatranského regiónu. Na pozvanie ministra M. Lajčáka zavítalo vyše 40 veľvyslancov do Tatranského regiónu. Na pozvanie ministra M. Lajčáka zavítalo vyše 40 veľvyslancov do Tatranského regiónu. Na pozvanie ministra M. Lajčáka zavítalo vyše 40 veľvyslancov do Tatranského regiónu.