I. Korčok odcestuje na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli

23.2.2018 | Očakávané udalosti

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok sa ‪v pondelok 26. februára 2018‬ zúčastní na pravidelnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC) v Bruseli.

 

Februárové zasadnutie Rady otvorí diskusia o Moldavsku, v ktorej sa ministri budú venovať kľúčovým výzvam, ktorým krajina čelí aj v kontexte nadchádzajúcich parlamentných volieb. Rada prijme k Moldavsku aj osobitné závery.

 


Druhou témou zasadnutia bude Venezuela s dôrazom na hodnotenie zhoršujúcej sa politickej, ekonomickej a sociálnej situácie a pripravovaných aprílových prezidentských volieb.

 

V ďalšom programe posúdia ministri zahraničných vecí členských štátov EÚ perspektívy Blízkovýchodného mierového procesu. Na diskusiu nadviaže pracovný obed s ministrami zahraničných vecí 6 arabských krajín (Palestína, Egypt, Jordánsko, Maroko, Saudská Arábia, Spojené Arabské Emiráty) a generálnym tajomníkom Ligy arabských štátov, ktorý bude zameraný na možnosti oživenia mierového procesu smerom k dvojštátnemu riešeniu.


Očakáva sa prijatie záverov Rady o Mjanmarsku, Kambodži, Klimatickej diplomacii, Maledivách, a ďalšie.