I. Korčok otvoril národnú prezentáciu umenia hendikepovaných umelcov SR

7.12.2017 | Aktivity štátnych tajomníkov

 

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok dnes (7. decembra) v priestoroch Kongresovej sály MZVaEZ SR otvoril výstavu organizovanú Slovenskou agentúrou na podporu zdravotne postihnutých občanov. Medzi prítomnými boli aj samotní umelci a predseda agentúry Arpád Beník. 

 

„Umenie zmýva z duší prach každodennosti. S týmto výrokom svetoznámeho umelca Pabla Picassa sa plne stotožňujem. Dnes vystavené diela sú dôkazom toho, že sú medzi nami ľudia, ktorí síce musia čeliť vážnym životným ťažkostiam, ale dokážu nájsť v sebe silu tvoriť. Ich umelecké diela, krásne tak svojou myšlienkou, ako aj jej stvárnením, sú pre mnohých z nás inšpiráciou,“ povedal štátny tajomník vo svojom príhovore.


Výstava na MZVaEZ SR bude k dispozícii do 15. decembra 2017.

Štátny tajomník Ivan Korčok otvoril výstavu hendikepovaných umelcov na pôde MZVaEZ SR. Štátny tajomník Ivan Korčok otvoril výstavu hendikepovaných umelcov na pôde MZVaEZ SR. Z vernisáže výstavy hendikepovaných umelcov na pôde MZVaEZ SR. Z vernisáže výstavy hendikepovaných umelcov na pôde MZVaEZ SR. Z otvorenia výstavy hendikepovaných umelcov na pôde MZVaEZ SR. Z otvorenia výstavy hendikepovaných umelcov na pôde MZVaEZ SR.
V priestoroch MZVaEZ SR sa koná výstava hendikepovaných umelcov. V priestoroch MZVaEZ SR sa koná výstava hendikepovaných umelcov. Pamätná kniha. Pamätná kniha. Umelci a štátny tajomník Ivan Korčok. Umelci a štátny tajomník Ivan Korčok.
Z vernisáže výstavy. Z vernisáže výstavy. Hendikepovaní umelci prezentujú svoje diela na pôde MZVaEZ SR. Hendikepovaní umelci prezentujú svoje diela na pôde MZVaEZ SR.