L. Parízek dnes rokoval s námestníkom ministra zahraničných vecí Bieloruskej republiky E. Šestakovom

22.12.2016 | Aktivity štátnych tajomníkov | Bielorusko

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek prijal dnes (22. decembra) námestníka ministra zahraničných vecí Bieloruskej republiky Evgenija Šestakova, ktorý je na návšteve Slovenskej republiky na pozvanie štátneho tajomníka Ministerstva hospodárstva SR Rastislava Chovanca. Cieľom návštevy bieloruského partnera v Bratislave bolo dohodnutie termínu zasadanutia Medzivládnej slovensko–bieloruskej komisie pre vedecko-technickú spoluprácu, ako aj jej obsahová príprava. „Nadchádzajúce zasadnutie komisie by malo pozitívne prispieť k zvýšeniu potenciálu našej bilaterálnej spolupráce a materializovať sa v spoločných projektoch,“ povedal štátny tajomník L. Parízek. Zasadnutie sa predbežne plánuje na marec 2017 v Slovenskej republike.

 

Partneri zhodnotili spoluprácu v uplynulom roku, ktorý priniesol v bilaterálnej relácii novú dynamiku. Pred necelým mesiacom (25. novembra) sa uskutočnila historicky prvá oficiálna návšteva predsedu vlády Slovenskej republiky Roberta Fica v Bielorusku a bieloruskí partneri potvrdili, že budúci rok pripravujú recipročnú návštevu predsedu vlády Bieloruska Andreia Kobjakova v Bratislave.

 

Štátni tajomníci diskutovali aj o spolupráci v hospodárskej a obchodnej oblasti a potvrdili záujem o jej intenzifikáciu. Predseda vlády R. Fico počas návštevy v Bielorusku ponúkol partnerom niekoľko prioritných oblastí a projektov spolupráce, ktoré by mali byť rozpracované v najbližšom období. 

Štátny tajomník Lukáš Parízek a námestník ministra zahraničných vecí Bieloruskej republiky Evgenij Šestakov. Štátny tajomník Lukáš Parízek a námestník ministra zahraničných vecí Bieloruskej republiky Evgenij Šestakov. Spoločná fotka delegácií pred pracovným obedom L. Parízka a námestník ministra zahraničných vecí Bieloruskej republiky Evgenija Šestakova. Spoločná fotka delegácií pred pracovným obedom L. Parízka a námestník ministra zahraničných vecí Bieloruskej republiky Evgenija Šestakova.