M. Lajčák prijal delegáciu Ománu vedenú princeznou Monou

18.5.2017 | Aktivity ministra

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa dnes (18. mája) stretol na pôde rezortu diplomacie s delegáciou Ománu vedenou princeznou Monou bint Fahad bin Mahmoud Al Said. Predstavitelia Ománu pricestovali na Slovensko na akademickú misiu - princezná Mona, ktorá je dcérou vicepremiéra ománskeho sultanátu, pracuje na prestížnej univerzite Sultan Qaboos.


„Vo svete, ktorý čelí toľkým výzvam, ako ten dnešný, potrebujeme partnerov a priateľov, ktorí zdieľajú rovnaký pohľad na veci, na ktorých záleží – mier a bezpečnosť, spolupráca a dialóg. Priateľské bilaterálne vzťahy s Ománom otvárajú priestor pre prehlbovanie našej spolupráce najmä v ekonomickej rovine a v oblasti cestovného ruchu, ale vidíme rad možností na využitie potenciálu vzájomnej spolupráce vo sfére vzdelávania a výskume či pri využívaní možností, ktoré ponúkajú slovenské kúpele a rekreačné zariadenia,“ povedal na stretnutí M. Lajčák. Ako pripomenul, Slovensko je bezpečnou krajinou, otvorenou pre zahraničné investície. 


Ambiciózny ománsky program orientovaný na energetickú stabilitu s orientáciou na obnoviteľné zdroje energie a rozvoj infraštruktúry ponúka pre slovenské subjekty príležitosť zapojiť sa do jednotlivých aktivít a využiť naše bohaté skúsenosti z výskumu a priemyselnej aplikácie inovácií.

Minister Miroslav Lajčak a Mona bint Fahad bin Mahmoud Al Said princezná Ománska počas prijatia. Minister Miroslav Lajčak a Mona bint Fahad bin Mahmoud Al Said princezná Ománska počas prijatia.