Medzinárodné veľtrhy vytvárajú priestor pre ekonomickú diplomaciu na podporu slovenských firiem

7.10.2019 | Aktivity štátnych tajomníkov

Na otvorení jedného z najvýznamnejších priemyselných veľtrhov v strednej Európe a oficiálnej expozície Slovenskej republiky sa v pondelok (7. októbra 2019) zúčastnila slovenská delegácia. Za rezort zahraničia sa zúčastnil štátny tajomník Lukáš Parízek a za rezort hospodárstva štátny tajomník Vojtech Ferencz.

 

Pre slovenské firmy je Medzinárodný strojárenský veľtrh v Brne najvýznamnejším podujatím v strednej Európe. Hlavnou témou veľtrhu a sprievodných odborných konferencií je Priemysel 4.0 a digitálna továreň 2.0., teda digitalizácia výroby ako súčasť širokého inovačného procesu.

 

Ako uviedol Lukáš Parízek v slovenskej oficiálnej expozícii, úlohou ekonomickej diplomacie je vyhľadávať príležitosti v krajine pôsobenia a zároveň v tejto krajine vytvárať ekosystém podpory pre slovenských podnikateľov. Z dlhodobého hľadiska je Slovensko druhým najväčším zahraničným vystavovateľom v Brne. V tomto roku sa tu prezentuje takmer 100 slovenských firiem. Oficiálna expozícia Slovenskej republiky predstaví 25 malých a stredných podnikov zo strojárstva, automatizácie a robotiky, elektrotechniky, informačných technológií, služieb a vedy i výskumu.

 

Počas oficiálneho otvorenia navštívila slovenskú expozíciu česká delegácia na čele s predsedom vlády Českej republiky Andrejom Babišom.

Štátny tajomník MZVEZ SR Lukáš Parízek, štátny tajomník MH SR Vojtech Ferencz spolu a predseda vlády ČR Andrej Babiš Štátny tajomník MZVEZ SR Lukáš Parízek, štátny tajomník MH SR Vojtech Ferencz spolu a predseda vlády ČR Andrej Babiš Štátny tajomník MZVEZ SR Lukáš Parízek a štátny tajomník MH SR Vojtech Ferencz počas prehliadky slovenských vystavovateľov Štátny tajomník MZVEZ SR Lukáš Parízek a štátny tajomník MH SR Vojtech Ferencz počas prehliadky slovenských vystavovateľov Štátny tajomník MZVEZ SR Lukáš Parízek počas prehliadky slovenských vystavovateľov Štátny tajomník MZVEZ SR Lukáš Parízek počas prehliadky slovenských vystavovateľov
Štátny tajomník MZVEZ SR Lukáš Parízek a štátny tajomník MH SR Vojtech Ferencz na Medzinárodnom strojárenskom veľtrhu v Brne Štátny tajomník MZVEZ SR Lukáš Parízek a štátny tajomník MH SR Vojtech Ferencz na Medzinárodnom strojárenskom veľtrhu v Brne