Minister I. Korčok telefonoval s rumunským rezortným partnerom

13.5.2020 | Aktivity ministra

Vynikajúce bilaterálne vzťahy, spoločné pozície v zahraničnopolitických témach, obchodná a ekonomická spolupráca, ale aj boj proti novému koronavírusu boli témy dnešného (13. mája 2020) rozhovoru ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivana Korčoka s rumunským rezortným partnerom Bogdanom Aurescu. „Rumunského partnera som informoval o tom, ako sme si v Bratislave a Liptovskom Mikuláši minulý týždeň počas osláv ukončenia II. svetovej vojny okrem iných uctili aj príslušníkov armády jeho krajiny, ktorí zomreli počas oslobodenia našej krajiny,“ povedal šéf slovenskej diplomacie.

 

Minister I. Korčok v rozhovore vyzdvihol aktivity minuloročného predsedníctva Rumunska v Rade Európskej únie a podporil rumunské ambície stať sa členom Schengenského priestoru.

 

V prvom vzájomnom telefonáte si obaja ministri vymenili aktuálne informácie ohľadom koronakrízy. „V tejto súvislosti sme sa venovali aj otázke postupného otvárania ekonomík a aktivitám na úrovni EÚ, ktoré sa venujú práve týmto procesom,“ uzavrel I. Korčok.