Neformálne stretnutie ministrov zahraničných vecí účastníckych štátov OBSE

3.6.2019 | Aktivity ministra | Očakávané udalosti | Predsedníctvo Slovenska v OBSE

V polčase tohtoročného slovenského predsedníctva v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) sa 9. júla 2019 uskutoční vo Vysokých Tatrách Neformálne stretnutie ministrov zahraničných vecí účastníckych štátov OBSE. Toto podujatie je príležitosťou na zhodnotenie prvého predsedníckeho polroka a zároveň na určenie smerovania pre ďalších šesť mesiacov predsedníctva. Na závery tohto stretnutia nadviaže decembrová Ministerská rada OBSE, ktorá bude zároveň vrcholným predsedníckym podujatím.

 

Hlavnou témou neformálneho ministerského stretnutia bude  "From the action to the future prevention: the OSCE's niche in fostering stability in Europe and beyond" - „Od minulých aktivít k prevencii v budúcnosti: miesto OBSE v zaisťovaní stability v Európe a za jej hranicami.“ Slovenské predsedníctvo plánuje uskutočniť v rámci tohto podujatia rozsiahle konzultácie s účastníckymi štátmi. Na schôdzku pricestujú zástupcovia 57 účastníckych štátov organizácie, ako aj predstavitelia OBSE. Dejiskom konferencie je Grand Hotel Kempinski Hight Tatras na Štrbskom Plese.

 

Informácia pre médiá:

 

Press centrum sa bude nachádzať v Hoteli Solisko. Zástupcovia médií majú umožnený vstup do konferenčných priestorov v Grand Hotel Kempinski High Tatras len v prípade mediálnych príležitostí (door step, family photo, tlačová konferencia, dohodnuté rozhovory). Oficiálna tlačová konferencia bude za účasti úradujúceho predsedu OBSE Miroslava Lajčáka a generálneho tajomníka OBSE Thomasa Gremingera a bude otvorená pre všetkých zástupcov médií.

 

Zástupcovia médií sa môžu na podujatie registrovat on-line na https://media.mzv.sk 

 

Elektronická registrácia bude možná do 10. júna 2019. Z bezpečnostných dôvodov nebude možná registrácia na mieste podujatia. Upozornenie: akreditácia, ktorá nasleduje po registrácii, môže trvať až 21 dní.

 

Kontakt pre médiá: Róbert Zoľák, robert.zolak@mzv.sk