Slovensko má logo pre historicky prvé predsedníctvo v Rade EÚ

22.2.2016 | Aktivity ministra | Predsedníctvo SR v Rade EÚ | SR a EÚ | Slovensko a Európska únia

Bratislava (22.februára) -  V pondelok večer spoznala verejnosť logo, ktorým sa bude Slovensko prezentovať počas historicky prvého predsedníctva v Rade Európskej únie v druhom polroku 2016. Logo bolo predstavené počas podujatia s názvom „Európa na Slovensku“ v historickej budove Slovenského národného divadla, ktoré zorganizovalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. 

 

Logo je kľúčovým prvkom vizuálnej identity slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Jeho autorom je 23-ročný výtvarník a dizajnér Jakub Dušička z Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, ktorý sa "zakreslil" do histórie Slovenska aj Európskej únie. Logo vzišlo z verejnej súťaže, do ktorej sa prihlásilo vyše 200 odborníkov aj laikov.

 

Zároveň s predstavením loga boli odštartované predsednícke profily v slovenskom jazyku na Facebooku s názvom „Slovenské predsedníctvo v Rade EÚ“ a na Twittri s užívateľským menom @skpres2016.

 

Slovensko bude od 1. júla 2016 šesť mesiacov viesť jednu z troch najdôležitejších inštitúcií Európskej únie – Radu EÚ, ktorú tvoria zástupcovia vlád 28 členských štátov. Predsedníctvo bude unikátnou príležitosťou pre prezentáciu a zviditeľnenie Slovenska a zároveň pre zvýšenie povedomia o fungovaní a význame Európskej únie na Slovensku.

 

Príhovor R. Fica počas slávnostného odhalenia loga slovenského predsedníctva v Rade EÚ

 

Príhovor M. Lajčáka počas slávnostného odhalenia loga slovenského predsedníctva v Rade EÚ

 

Tlačová konferencia po slávnostnom odhalení loga slovenského predsedníctva v Rade EÚ

Minister M. Lajčák predstavil logo slovenského predsedníctva Minister M. Lajčák predstavil logo slovenského predsedníctva Vystúpenei slovenskej opernej speváčky Adriany Kučerovej počas slávnostného odhalenia loga. Vystúpenei slovenskej opernej speváčky Adriany Kučerovej počas slávnostného odhalenia loga. Autor loga slovenského predsedníctva Jakub Dušička Autor loga slovenského predsedníctva Jakub Dušička