Slovenský inštitút v Berlíne prezentuje Slovenský komorný orchester Bratislava

14.5.2020 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Nemecko

Aj v období  pandémie prezentujú slovenské inštitúty v zahraničí slovenskú kultúru v krajinách svojho pôsobenia. Z reálneho sveta koncertných sál a výstavných priestorov sa preniesli do virtuálneho online sveta, kde získali mnohých nových fanúšikov.

 

V tomto duchu pracuje aj Slovenský inštitút v Berlíne, ktorý plánoval v spolupráci so Slovenským komorným orchestrom v Bratislave a Ministerstvom kultúry SR uskutočniť 15. mája 2020 pri príležitosti 140. výročia narodenia M. R. Štefánika slávnostný koncert SKO v Berlínskom Dóme. Žiaľ, zo známych dôvodov musel byť koncert zrušený.
 

Aby však priatelia vážnej hudby neprišli o nádherný umelecký zážitok, inicioval riaditeľ Slovenského inštitútu v Berlíne Ivo Hanuš iný koncert Slovenského komorného orchestra. V spolupráci so šéfom a dirigentom  Ewaldom Danelom, ktorý vybral umelecké diela, bude Premiérové vysielanie koncertu SKO, ktorý vznikol ako zostrih skladieb z  viacerých zaznamenaných koncertov v piatok 15. mája 2020 o 19,00. hod. Živé vysielanie Slovenskej filharmónie bude prepojené s Facebookovou stránkou SI Berlín.

 

Srdečne Vás pozývame!