Štátny tajomník F. Ružička prijal mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Čiernej Hory

31.5.2019 | Aktivity štátnych tajomníkov | SR a EÚ | Slovensko diskutuje o EÚ

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky František Ružička prijal dnes (31. mája) mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Čiernej Hory v SR so sídlom vo Viedni Željka Perovića. Počas stretnutia partneri ocenili priateľskú a bezproblémovú spoluprácu medzi našimi krajinami, ako aj intenzívne bilaterálne kontakty na všetkých úrovniach medzi Bratislavou a Podgoricou.

 

Štátny tajomník rezortu diplomacie uviedol, že „Čierna Hora zastáva líderskú pozíciu  v procese integrácie do Európskej únie, čo potvrdila aj nedávna správa Európskej komisie týkajúca sa rozširovania a hodnotenia pokroku jednotlivých kandidátskych krajín. Slovensko aktívne podporuje Čiernu Horu v procese integrácie do EÚ a to nie len na poli diplomacie, ale aj formou priamej technickej pomoci.“

 

Slovensko podporuje, aby EÚ otvorila poslednú rokovaciu kapitolu s Čiernou Horou v júni tohto roku a verí, že sa v najbližšom období Čierna Hora naplno sústredí na splnenie podmienok nutných pre predbežné uzatvorenie rokovacích kapitol. Čierna Hora má všetky predpoklady stať sa ďalšou členskou krajinou EÚ v nasledujúcej rozširovacej vlne.