RSS zoznamy

Back

Bolívia - opatrenia v súvislosti s vývojom situácie COVID-19

Bolívia - opatrenia v súvislosti s vývojom situácie COVID-19

3.6.2020 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Bolívia

31. mája 2020 bola v hlavnom meste La Paz a v susediacom meste El Alto a vo väčšine departmentov krajiny ukončená povinná karanténa a krajina prešla do etapy flexibilnej karantény. Dočasná vláda bola pod tlakom verejnej mienky a násilných demonštrácii nútená ukončiť striktnú karanténu a obnoviť ekonomické aktivity obyvateľstva. Povinná karanténa bola pravdepodobne ukončená predčasne, keďže vrchol pandémie sa v Bolívii ešte len očakáva v nasledujúcich týždňoch. V prípade, že sa situácia bude vyvíjať nepriaznivo a počet infikovaných COVID-19 začne narastať, dočasná vláda Bolívie obnoví v celej krajine povinnú karanténu.

 

Najviac postihnuté departmenty COVID-19 Santa Cruz a Beni zostávajú naďalej v striktnej karanténe.

 

Nie je stanovený termín ukončenia flexibilnej karantény. Termín jej ukončenia závislý od vývoja situácie s COVID-19.


Od 1. júna 2020 bola obnovená prevádzka v sektoroch poľnohospodárstva, baníctva, drevopriemyslu a stavebníctva. Boli otvorené takmer všetky obchody a služby, s výnimkou reštaurácii. Naďalej platí zákaz zhromažďovania, verejných, kultúrnych a športových masových podujatí. Sprístupnené cirkevné služby s max. kapacitou 30%.

 

Používanie rúška na verejnosti je naďalej povinné.

 

3. mája 2020 bola obnovená vnútroštátna letecká preprava v Bolívii. Hranice krajiny však zostávajú pre cudzincov naďalej uzavreté.
Je potrebné sledovať vývoj situácie a informácie v miestnych médiách a riadiť sa pokynmi miestnych inštitúcií.

 

Aktuálne informácie o koronavíruse v Bolívii, sú dostupné na stránke Ministerstva zdravotníctva Bolívie:

 

 

V prípade potreby kontaktujte Veľvyslanectvo SR Buenos Aires na 24-hodinovom pohotovostnom telefónnom čísle: +54 9 11 4423 8506, alebo na mailovej adrese: emb.buenosaires@mzv.sk