RSS zoznamy

Back

Druhé prípravné stretnutie Ekonomického a environmentálneho fóra OBSE v Bratislave so zameraním na energetickú spoluprácu, nové technológie, a konektivitu v digitálnej ére

Druhé prípravné stretnutie Ekonomického a environmentálneho fóra OBSE v Bratislave so zameraním na energetickú spoluprácu, nové technológie, a konektivitu v digitálnej ére

23.5.2019 | Očakávané udalosti | Predsedníctvo Slovenska v OBSE

Druhé prípravné stretnutie 27. Ekonomického a environmentálneho fóra OBSE, ktoré sa uskutoční 27. a 28. mája v Bratislave, sa zameria na ekonomický pokrok  a bezpečnosť v oblasti OBSE prostredníctvom energetickej spolupráce, nových technológií, dobrej správy vecí verejných a konektivity v digitálnej ére.

 

Experti a zástupcovia 57 účastníckych štátov OBSE a 11 partnerských krajín OBSE pre spoluprácu  sa budú podieľať na diskusii organizovanej slovenským predsedníctvom v OBSE 2019 a sekretariátom OBSE, spoločne s vyššími predstaviteľmi medzinárodných organizácií, občianskej spoločnosti, akademickej obce, ako aj zástupcami z podnikateľského prostredia.

 

Konferenciu otvorí generálny tajomník OBSE Thomas Greminger, štátny tajomník Ministerstva zahraničných a európskych záležitostí Slovenskej republiky František Ružička, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Vojtech Ferencz a podtajomníčka generálneho tajomníka OSN a výkonná tajomníčka Európskej hospodárskej komisie Oľga Algayerová.

 

Diskusia bude zameraná na podporu rozvoja spolupráce a budovanie partnerstiev pre zaistenie bezpečnej energetickej budúcnosti, zníženie vplyvu energetických aktivít na životné prostredie a ochranu energetických sietí pred dopadom prírodných katastrof a zlyhaním ľudského faktora.

 

Slovenské predsedníctvo v OBSE si dovoľuje pozvať zástupcov médií na otváracie zasadnutie konferencie, ktoré sa uskutoční 27. mája 2019, od 9:30 do 11:00 v Bratislave v hoteli Crowne Plaza.

 

Pre registráciu je potrebné zaslať email s potvrdením ich účasti na robert.zolak@mzv.sk  najneskôr do nedele, 26. Mája 2019, 16:00. Po príchode na miesto konania bude potrebné preukázať sa platným dokladom totožnosti.

 

Vaše žiadosti o krátke rozhovory s účastníkmi podujatia prosím zašlite na adresu press@osce.org alebo mersiha.causevic-podzic@osce.org.

 

Aktivity fóra môžete sledovať na Twitteri cez #EEFOSCE.