RSS zoznamy

Back

Ekonomické a environmentálne fórum OBSE v Prahe

Ekonomické a environmentálne fórum OBSE v Prahe

8.9.2019 | Očakávané udalosti | Česko

Ekonomický pokrok a bezpečnosť v regióne Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) prostredníctvom energetickej spolupráce, nových technológií, dobrej správy vecí verejných a konektivity v digitálnej ére. To budú témy 27. Ekonomického a environmentálneho fóra OBSE (EEF), ktoré sa uskutoční 11.-13. septembra 2019 v Prahe.  Trojdňové podujatie otvorí minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky a Úradujúci predseda OBSE Miroslav Lajčák, minister zahraničných vecí Českej republiky Tomáš Petříček, generálny tajomník OBSE Thomas Greminger a štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Albánska Etjen Xhafaj.

 

V českej metropole sa stretnú experti z prostredia štátnej správy, akademickej obce, mimovládnych organizácií, medzinárodných organizácií ale aj súkromného sektora. Budú diskutovať o tom, ako je možné zabezpečiť udržateľný rozvoj a zároveň efektívne chrániť životné prostredie.

 

EEF v Prahe nadviaže na dve prípravné stretnutia, ktoré sa uskutočnili tento rok vo Viedni a Bratislave. Jeho hlavným cieľom je podpora politického dialógu a tvorba odporúčaní pre účastnícke štáty OBSE v ekonomickej a environmentálnej oblasti.

 

Mediálne príležitosti počas EEF:

·         Otvárací panel – 11. septembra, 14.30 – 16.30

·         Záverečný panel – 13. septembra, 11.30 – 12.30

·         Tlačová konferencia úradujúceho predsedu OBSE M. Lajčáka a ministra zahraničných vecí ČR T. Petříčka – 11. septembra, 15.45 – 16.00

 

Všetky mediálne príležitosti budú v Černínskom paláci, Loretánske námestie 5, Praha.

 

Zástupcov médií, ktorí majú záujem podujatie pokrývať, prosíme o zaslanie e-mailu Sekcii komunikácie a vzťahov s médiami OBSE na press@osce.org a/alebo na adresu Iveta.Dzurikova@osce.org najneskôr do utorka 10. septembra do 16.00.