RSS zoznamy

Back

Konferencia slovenského predsedníctva V4 venovaná téme umelej inteligencie

Konferencia slovenského predsedníctva V4 venovaná téme umelej inteligencie

11.10.2018

Zástupca Veľvyslanectva SR v Bruseli Andrej Michalec sa 11. októbra 2018 zúčastnil na otvorení konferencie V4 venovanej téme umelej inteligencie (UI). Podujatie na vysokej úrovni, ktoré sa konalo v rámci slovenského predsedníctva V4 (1. júl 2018 - 30. jún 2019), organizovali Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli SLORD a Stále zastúpenie SR pri EÚ v spolupráci s partnermi z krajín V4. Oblasť vedy a výskumu je jednou z priorít nášho predsedníctva V4. Jeho aktivity možno sledovať prostredníctvom webovej stránky ministerstva a vlastného twitterového účtu.

 

Konferenciu otvorila Petra Vargová, veľvyslankyňa SR v COREPER1. V úvodnej časti podujatia tiež vystúpil Miroslav Mikolášik, poslanec EP, Vladimír Šucha, generálny riaditeľ a Spojeného výskumného centra EK a Miloš Koterec, poradca pre medzinárodne záležitosti podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho.

 

Odborníci diskutovali a vymieňali si skúsenosti v rámci štyroch panelov: 1) Veda a výskum v oblasti UI; 2) Priemysel a hospodárstvo v kontexte UI; 3) Spoločenské zmeny a dopady UI na trh práce; 4) UI a kybernetická bezpečnosť.

 

Slovenské veľvyslanectvo v Bruseli poskytlo organizátorom súčinnosť pri propagovaní konferencie v Belgicku. V tejto súvislosti veľvyslanectvo potešil veľký záujem belgických subjektov o podujatie, o ktorom informovali organizátori akcie.