RSS zoznamy

Back

Na Ukrajine zahájil činnosť nový honorárny konzulát SR v Charkove

Na Ukrajine zahájil činnosť nový honorárny konzulát SR v Charkove

15.4.2019 | Honorárne konzuláty | Ukrajina

V pondelok 1. apríla 2019 zahájil svoju činnosť Honorárny konzulárny úrad  SR v Charkove. Pôsobnosť HKÚ v Charkove je pre Charkovskú, Sumskú a Poltavskú oblasť. Činnosť úradu sa bude zameriavať najmä na podporu rozvoja obchodnoekonomických a kultúrnych vzťahov a na poskytovanie pomoci občanom SR. Úrad vykonáva aj konzulárnu overovaciu agendu.


HKÚ bol  slávnostne otvorený 15. januára 2019.  Honorárnym konzulom sa stal významný ukrajinský podnikateľ Viktor Vasiljevič Popov, vlastník akciovej spoločnosti FED.  Honorárny konzulát v Charkove otváral minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák počas jeho dvojdňovej cesty na Ukrajine, ktorú uskutočnil ako úradujúci predseda OBSE. Na otvorení HK bol prítomný aj Minister zahraničných vecí Ukrajiny Pavlo Klimkin, gubernátorka Charkovskej oblasti Julia Svitlična a ďalší predstavitelia miestnej a oblastnej samosprávy a podnikatelia. 


Adresa HKÚ Charkov: ul. Černyševskaja 26, 61 002 Charkov, Ukrajina; telefón: +38057 766 6623, fax: +38057 766 6633, E-mail: info@slovakia.kharkiv.ua