RSS zoznamy

Back

Vernisáž výstavy Edity Varinskej na Slovenskom inštitúte v Berlíne

Vernisáž výstavy Edity Varinskej na Slovenskom inštitúte v Berlíne

13.9.2019 | Nemecko

Za prítomnosti veľvyslanca Slovenskej republiky v Berlíne Petra Lizáka otvoril 12. septembra 2019 riaditeľ Slovenského inštitútu Ivo Hanuš v priestoroch Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Berlíne výstavu slovenskej maliarky Edity Varinskej PAS DE DEUX – so všetkými zmyslami a kurátorsky výstavu uviedol. Vyše 60 hostí pozdravil veľvyslanec Peter Lizák a prihovorila sa k nim aj Edita Varinská.

 

Edita Varinská sa narodila v roku 1943 na Slovensku, neskôr sa vydala do Nemecka a desaťročia žije v Düsseldorfe. Napriek prežitému životu v zahraničí nestratila svoj vzťah k domovine a svoju blízkosť ku Slovensku prejavila aj darovaním svojich diel Veľvyslanectvu SR v Berlíne, z ktorých niektoré sú vystavené na rezidencii veľvyslanca. Cieľom výstavy je, sa aj touto formou poďakovať za darované diela SR. 

 

Edita Varinská vystavovala okrem iného v Belgicku, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Poľsku, Rusku, vo Švajčiarsku, na Slovensku, v Českej republike a v USA. Je členom umeleckého združenia MALKASTEN v Düsseldorfe.

 

Slovenský inštitút v Berlíne bude diela Edity Varinskej prezentovať do 11. októbra 2019.