RSS zoznamy

Back

The State Secretary of the Ministry of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic Martin Klus Receives the Ambassador of the Republic of Turkey

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus prijal veľvyslankyňu Tureckej republiky

21.5.2020 | Aktivity štátnych tajomníkov

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Martin Klus prijal v utorok (19. mája 2020) mimoriadnu a splnomocnenú veľvyslankyňu Tureckej republiky v Slovenskej republike Asligül Ügdül.

 

 

Partneri počas stretnutia prediskutovali okrem bilaterálnych tém aj aktuálny vývoj pandémie COVID-19 a v tejto súvislosti možnosti revitalizácie turistického ruchu medzi oboma krajinami počas blížiacej sa turistickej sezóny. Minulý rok vyše 200 000 slovenských občanov navštívilo Turecko, ktoré patrí k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám. Berúc do úvahy riziká týkajúce sa pandémie chce krajina vytvoriť také podmienky, ktoré umožnia stráviť dovolenku v Turecku čo najväčšiemu počtu zahraničných návštevníkov.

 

 

Obsahom rozhovoru boli tiež možnosti posilnenia ekonomickej spolupráce a obchodnej výmeny medzi Slovenskom a Tureckom, ako aj pripravované vzájomné návštevy.

 

Záverom obaja partneri potvrdili vynikajúcu úroveň dvojstranných vzťahov medzi Slovenskom a Tureckom a potrebu dialógu k otvoreným otázkam vo vzťahoch Európskej únie a Turecka.