RSS zoznamy

Back

Oficiálna návšteva veľvyslankyne v kantóne St. Gallen

Oficiálna návšteva veľvyslankyne v kantóne St. Gallen

22.2.2019 | Aktivity veľvyslancov | Švajčiarsko

Veľvyslankyňa Slovenskej republiky v Berne Andrea  Elscheková Matisová uskutočnila 20. februára 2019 oficiálnu návštevu kantónu St. Gallen,  počas ktorej rokovala s prezidentom kantonálnej vlády Stefanom Kollikerom, podpredsedníčkou vlády a ministerkou zdravotníctva Heidi Hanselmann a podpredsedom kantonálnej vlády a ministrom spravodlivosti Fredy Fässie.

 

Veľvyslankyňa predstavila partnerom bližšie Slovensko a jeho ekonomické výsledky. Informovala tiež o intenzívnych vzťahoch medzi oboma krajinami v politickej a ekonomickej oblasti ako aj o pozitívnych skúsenostiach švajčiarskych investorov z pôsobenia na Slovensku.

 

Partner na žiadosť slovenskej strany informoval o akčnom pláne „Wirtschaftsstandort 2025“, ktorého cieľom je prostredníctvom 36 opatrení (oblasti dane, pracovný trh, inovácie, výskum, sociálne a pracovné záležitosti) zatraktívniť kantón pre podnikateľské subjekty.

 

Kantón St. Gallen, v ktorom žije cca 1500- členná slovenská komunita, patrí medzi 6 najvýznamnejších kantónov Švajčiarska z hľadiska hospodárskej výnosnosti a medzi top 10 oblastí v Európe zameraných na technológie.