RSS zoznamy

Back

Podujatia Slovenského inštitútu v rámci 26. ročníka Budapeštianskeho medzinárodného knižného festivalu

Podujatia Slovenského inštitútu v rámci 26. ročníka Budapeštianskeho medzinárodného knižného festivalu

29.4.2019 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí

Už v poradí 26. ročník Budapeštianskeho medzinárodného knižného festivalu sa uskutočnil 25. – 28. apríla 2019, na ktorom participoval aj SI Budapešť.

 

V rámci festivalu sa v priestoroch Tanečného divadla v Budapešti uskutočnilo slávnostné otvorenie knižného stánku pripraveného Českým centrom v spolupráci s Veľvyslanectvom ČR, Slovenským inštitútom a Veľvyslanectvom SR a Veľvyslanectvom Ukrajiny. Zástupcovia veľvyslanectiev týchto 3 krajín podporili svojou účasťou a príhovormi  predstavenie knihy pre deti "Gréta," ktorej autorka je Slovenka Andrea Gregušová.

 

V priebehu festivalu sa v priestoroch kníhkupectva Két Egér uskutočnili ďalšie workshopy, na ktorých za prítomnosti autorky tejto knihy rozprávok A. Gregušovej a tiež aj jej ilustrátorky Naste Sleptsovej, bola mladá generácia vedená k environmentálne zodpovednému spôsobu správania sa. V rámci týchto podujatí mohli napr. deti vyrábať rôzne brošne, pohľadnice, pečiatky a ďalšie predmety z recyklovateľných materiálov. Počas festivalu bola taktiež otvorená osobitná výstava spomínaných ilustrácii z knihy "Gréta."

 

Súčasťou festivalu bol workshop s debutantmi knižného festivalu, medzi ktorými bol aj slovenský autor Tomáš Hučko.