RSS zoznamy

Back

Prezentácia možností obchodu a investícií na GK Šanghaji

Prezentácia možností obchodu a investícií na GK Šanghaji

22.2.2019 | Ekonomické správy | Spolupráca s Čínou | Čína

Zástupcovia generálneho konzulátu v Šanghaji dňa 20.02.2019 prezentovali zástupcom China Council for the Promotion of International Trade Hangzhou Committee (CCIT) možnosti vzájomného obchodu, investícií a cestovného ruchu.

Na úvod generálna konzulka Ivana Vala Magátová privítala zástupcov CCPIT mesta Hangzhou (hlavné mesto provincie Zhejian, ktoré má ca. 9 mil. obyvateľov) a oboznámila ich s úlohami GK SR v Šanghaji, zároveň ich informovala o hospodárskej politike SR a o snahe diverzifikovať slovenský zahraničný obchod a prilákať zahraničné investície na Slovensko.

Ekonomický diplomat Jaroslav Vala informoval CCPIT o našom záujme získavať čínske investície na Slovensko a podporovať slovenský export v oblasti tovarov a služieb do Číny, ktoré na Slovensku zabezpečujú firmy malého a stredného podnikania. Informoval o špecializovanej agentúre na Slovensku (SARIO), ktorá zabezpečuje realizáciu zahraničných investícií na Slovensku.  Na stretnutí bolo dohodnuté, že zástupcovia generálneho konzulátu v Šanghaji v apríli 2019 navštívia Hangzhou a provinciu Zhejiang, kde odprezentujú možnosti vzájomnej spolupráce v oblasti obchodu, investícií ako aj cestovného ruchu pre všetkých členov obchodnej komory tejto oblasti.

Pán Mo Wu, vice prezident CCPIT (China Council for the Promotion of International Trade Hangzhou Committee) a zároveň predstavitelia Hangzhou Chamber of International Commerce pani Jenny Zhang a pani You Mei Hu na stretnutí prezentovali možnosti svojho mesta Hangzhou, ktoré má vhodné podmienky na podnikanie. Má viacero priemyselných parkov, kde investori môže využiť špeciálne podmienky pre svoje podnikanie. V meste sa nachádzajú významné firmy ako napr. Alibaba (e-commerce), NetEasy (poskytovateľ služieb internetu) a Geely (výrobca automobilov). CCPIT navrhovalo spoluprácu v oblasti výroby komponentov pre automobilový priemysel v CN a na Slovensku, vo výrobe zariadení pre IT a v e-commerce. 

CCPIT informovalo o pripravovanom podujatí Hangzhou International Day, ktoré sa uskutoční v priestoroch Hangzhou International Expo Center dňa 05.09.2019 a na ktorom sa zúčastnia zahraničné firmy, slovenské firmy sú vítané. CCPIT zašle ďalšie podrobnosti o podujatí spolu s pozvánkami pre slovenské firmy.