RSS zoznamy

Back

Seniori besedovali o prioritách a aktualitách našej diplomacie s jedným z jej špičkových predstaviteľov

Seniori besedovali o prioritách a aktualitách našej diplomacie s jedným z jej špičkových predstaviteľov

23.8.2019 | Seniori slovenskej diplomacie

Seniori slovenskej diplomacie diskutovali 10. júna 2019 so štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Františkom Ružičkom. Išlo o prvé stretnutie od nástupu Františka Ružičku do funkcie.

 

Široká paleta poznatkov, skúseností, či príbehov i zážitkov, ktorú pred seniormi zo svojej terajšej pozície rozprestrel, bola nielenže pútavá, ale predovšetkým poučná a prínosná. Týkala sa tém od globálnych cez regionálne až po „firemné“ -  od činnosti OSN, cez ďalšie renomované medzinárodné organizácie, v ktorých  sa „stopa“ i kredit slovenskej diplomacie zväčšujú a skvalitňujú až po „domácke“ záležitosti rezortnej spolupráce rovnako v záujme efektívnej účasti Slovenska na rozvoji bezpečnostných či integračných aktivít alebo ich záruk v už príliš naštrbenej medzinárodnej situácii. Zaspomínalo sa tiež na niekdajšiu spoluprácu s o generáciu síce mladším, zato všestranne zdatným a úspešným diplomatom.

 

Diskusie seniorov s predstaviteľmi  rezortu sú dôležitým nástrojom pre systematické budovanie „pamäti“ a odovzdávanie a výmenu poznatkov a skúseností.