RSS zoznamy

Back

Slovenská výprava pri príležitosti II. Európskych hier prijatá na pôde Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Minsku

Slovenská výprava pri príležitosti II. Európskych hier prijatá na pôde Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Minsku

24.6.2019 | Aktivity veľvyslancov | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Odbor kultúrnej diplomacie

Pri príležitosti Európskych hier, ktorých II. ročník sa po azerbajdžanskom Baku koná v Minsku (21. - 30. jún 2019) bola slovenská športová výprava prijatá na pôde Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Minsku.

 

V deň otváracieho ceremoniálu II. Európskych hier (21. jún) usporiadal Slovenský olympijský a športový výbor symbolicky v priestoroch Veľvyslanectva SR úvodnú tlačovú konferenciu, na ktorej sa popri takmer desiatke slovenských novinárov zúčastnil prezident Slovenského olympijského a športového výboru A. Siekel, generálny sekretár J. Liba, vedúci slovenskej výpravy J. Buček, či prvý nasadený slovenský stolnotenisový pár Ľ. Pištej a B. Balážová. Tí o deň neskôr v 1. kole mixu zdolali luxemburský pár L. Mladenović, L. Ni-sia a postúpil do najlepšej osmičky.

 

Účastníkov tlačovej besedy privítal mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Bieloruskej republike J. Migaš, ktorý vyjadril nádej na viaceré medailové očakávania našich športovcov. Podelil sa o skúsenosti z príprav športového podujatia v Minsku a informoval o niektorých konzulárnych aspektoch, týkajúcich sa vstupu a výstupu našich občanov do Bieloruska. Spolu s tým vyjadril vysoké očakávania od samotného priebehu II. Európskych hier.

 

V nedeľu (23. jún) usporiadal veľvyslanec J. Migaš pre slovenskú výpravu spoločenský podnik, cieľom ktorého bolo v neformálnej atmosfére sa podeliť o dojmy z úvodných dní športového podujatia, ako i o úspechy našich športovcov. Slovenský titulár za účasti štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR J. Gönciho, prezidenta Slovenského olympijského a športového výboru A. Siekela a ďalších športovcov privítal hostí, pričom ocenil, že naša výprava so 124 členmi, z toho 74 športovcov patrí medzi tie početnejšie. To podľa neho potvrdzuje fakt, že SR vie postaviť kvalitných reprezentantov. Rovnako ocenil, že zo 16 športov budeme mať zastúpenie v 13 športoch, pričom najúspešnejší športovci v lukostreľbe, športovej streľbe a v stolnom tenise si vybojujú priamy postup na Olympijské hry v r. 2020 v Tokiu.