RSS zoznamy

Back

Hospodárska a obchodná prezentácia mesta Anqing

Hospodárska a obchodná prezentácia mesta Anqing

19.12.2018 | Ekonomické správy | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Čína

Mesto Anqing ( v provincii Anhui) zorganizovalo v Šanghaji 19. decembra 2018 prezentáciu hospodárskej a obchodnej činnosti nielen svojho mesta, ale aj celej provincie. Cieľom prezentácie bolo zamerať pozornosť na rozvoj priemyslu v provincii Anhui, podporiť rozvoj mesta win win spoluprácou s podnikmi v delte rieky Yangtze, ponúknuť svoje kapacity zahraničným investorom a získať informácie o možnostiach investovania v krajinách EÚ.

 

Na prezentácii sa zúčastnili okrem iných generálnych konzulátov aj zástupcovia generálneho konzulátu SR v Šanghaji, ktorých následne prijal aj primátor mesta Anqing Chen Bingbing,. Počas tohto stretnutia sa dohodli na príprave možnej spolupráce s mestom a provinciou a následne aj prezentácie možností spolupráce v oblasti investícií a obchodu medzi Anqing a Slovenskom. Mesto Anqing uzatvorilo počas podujatia viacero dohôd o spolupráci a výstavbe s viacerými mestami provincie ako aj so Šanghajom. 

 

Anqing má 2 národné a 10 provinčných rozvojových zón, ktoré sú zamerané na nové technológie a na automatizovaný priemysel, v ktorých sa vyrábajú komponenty pre automobilový priemysel a IT technológie. V týchto zónach sa nachádza aj firma Foxconn, ktorá podniká na Slovensku.