RSS zoznamy

Back

Investičný seminár krajín V4 počas výstavy "Automotive World 2019" v Tokiu

Investičný seminár krajín V4 počas výstavy "Automotive World 2019" v Tokiu

24.1.2019 | Aktivity veľvyslancov | Ekonomické správy | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Japonsko

Pri príležitosti účasti Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu na najvýznamnejšej svetovej konferencii a výstave zameranej na moderné technológie v automobilovom priemysle "Automotive World 2019 od 16. do 18. januára 2019 v Tokiu sa v rámci predsedníctva SR vo V4 uskutočnil 16. januára 2019 investičný seminár krajín V4 „V4 Business Seminar - Post Brexit investment opportunities in the EU”. 

Seminár krajín V4 otvoril veľvyslanec SR v Japonsku Marián Tomášik a štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Vojtech Ferencz. Predstavitelia investičných agentúr zo Slovenska, Maďarska, Česka a Poľska  prezentovali investičné možnosti aj v súvislosti s blížiacim sa brexitom. Generálny riaditeľ SARIO Róbert Šimončič prestavil investičné a ekonomické prostredie SR s dôrazom na perspektívne inovačné služby SARIO.

Na seminári v priestoroch Japonskej banky pre medzinárodnú spoluprácu (JBIC),  ktorý  podporila banka Sumitomo Mitsui (SMBC) a Japonský inštitút pre zahraničné investície (JOI) sa zúčastnili predstavitelia významných japonských firiem, bánk a inštitúcií. Potenciálni investori mali možnosť získať ucelený pohľad na súčasné investičné príležitosti v krajinách V4.