RSS zoznamy

Back

Prezentácia Slovenska, kulinárstva, cestovného ruchu a možností vývozu slovenských potravinárskych produktov do Kuvajtu

Prezentácia Slovenska, kulinárstva, cestovného ruchu a možností vývozu slovenských potravinárskych produktov do Kuvajtu

18.3.2019 | Ekonomické správy | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Kuvajt

V rámci realizácie ekonomickej diplomacie sa Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky v Kuvajte 16. marca 2019 zúčastnil na 8. ročníku tradičného kulinárskeho Diplomatic Cooking Festival, organizovaného známym kuvajtským podnikateľom Saudom Al-Arfajom.

 

Na podujatí sa zúčastnilo vyše 40 zahraničných veľvyslanectiev akreditovaných v Kuvajte a 190 ďalších pozvaných hostí. Vďaka ich príspevku boli vyzbierané finančné prostriedky, ktoré boli určené na charitatívne účely.

 

Slovenský stánok predstavil tradičné kulinárske špeciality pripravené priamo na mieste, predstavil aj produkty syrov a syrové špeciality vyrábané na Slovensku firmou Agrofarma. ZÚ Kuvajt zabezpečil na toto podujatie účasť  pani Gabriely Švecovej z uvedenej firmy, ktorá účastníkom Diplomatic Cooking Festival a médiám predstavila výrobky (parenice, oštiepky, bryndzu a pod.) ako aj samotnú technológiu výroby. Prezentácia a výrobky sa stretli s veľkým záujmom.

 

Zastupiteľský úrad SR v Kuvajte pozvaným hosťom SR predstavil Slovensko nielen ako krajinu výborného jedla, ale aj ako zaujímavú a atraktívnu turistickú destináciu a pritiahol zaslúženú pozornosť účastníkov festivalu.