RSS zoznamy

Back

Slovenská ekonomická diplomacia prehĺbila spoluprácu krajín V4 s Holandskom a spojila slovenské ICT startupy s investormi.

Slovenská ekonomická diplomacia prehĺbila spoluprácu krajín V4 s Holandskom a spojila slovenské ICT startupy s investormi.

3.6.2019 | Ekonomické správy | Výskum, vývoj a inovácie | Holandsko

28. mája 2019 slovenské veľvyslanectvo v Holandsku v rámci predsedníctva vo Visegrádskej skupine v spolupráci s hlavným partnerom – spoločnosťou AXS Capital Markets Amsterdam - zorganizovalo 3. ročník prezentácie start-upových projektov z krajín V4 v Holandsku „V4 Startups in the Netherlands 2019“.
Rekordná účasť 23 inovatívnych startupov zo sektora informačných a komunikačných technológií zo Slovenska, ČR, Maďarska, Poľska a po prvýkrát i z Holandska - prilákala viac ako 100 prominentných hostí, vrátane investorov, diplomatov a predstaviteľov holandskej štátnej správy. 
Cieľom podujatia bolo uľahčiť prístup slovenským a stredoeurópskym talentom k zahraničnému kapitálu. Podľa veľvyslanca SR v Holandsku R. Bužeka „má Slovensko a ďalšie krajiny V4 obrovský potenciál, ktorý je však do veľkej miery stále nevyužitý. Práve preto je aktívna prezentácia Slovenska plného dobrých a originálnych nápadov nesmierne dôležitá. Slovenské startupy: Planeat, AGROBOTIX, Carrivederci, Solved či Songoroo odviedli na podujatí skvelú prácu, zaujali mnohých investorov a  veľmi profesionálne reprezentovali Slovensko.“
Podujatie „V4 Startups in the Netherlands 2019“ sa stalo oficiálnym sprievodným podujatím 9. ročníka Globálneho podnikateľského summitu (Global Entrepreneurs Summit, GES 2019), ktorý sa začiatkom júna v Haagu, po prvýkrát v histórii v Európe.
Odborná porota vybrala celkového víťaza podujatia - český startup ThreatMark zaoberajúci sa problematikou kybernetickej bezpečnosti. Víťaz získal pozvánku na Globálny podnikateľský summit.
Okrem toho vybrala porota najlepší startup z každej krajiny. Za Slovensko cenu Andersen Tax & Legal ako aj investičný workshop od NIBC získal startup AGROBOTIX zaoberajúci sa automatizáciou v oblasti poľnohospodárskej výroby.
Súčasťou podujatia bola aj panelová diskusia, ktorej cieľom bolo poukázať na investičné možnosti v krajinách V4 či inšpirovať sa holandským startupovým prostredím. Prítomná zástupkyňa Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu SARIO informovala o možnostiach podnikania a investičnom prostredí na Slovensku.