RSS zoznamy

Back

Slovensko na medzinárodnom veľtrhu obrany a bezpečnosti v Rio de Janeiro

Slovensko na medzinárodnom veľtrhu obrany a bezpečnosti v Rio de Janeiro

10.4.2019 | Aktivity veľvyslancov | Ekonomické správy | Brazília

V Rio de Janeiro 2. - 5. apríla 2019 sa konal 12. medzinárodný veľtrh obrany a bezpečnosti LAAD Defence & Security. Ide o najväčšie a najvýznamnejšie podujatie v Latinskej Amerike, ktorého sa každoročne zúčastňujú delegácie ministerstiev obrany, vnútra, predstaviteľov námorníctva, pozemného vojska, letectva, zástupcov firiem a spoločností z pozvaných krajín z celého sveta.

 

Na tohtoročnom podujatí sa zúčastnila delegácia MO SR, ktorú viedol plk. Ing. Vladimír Kavický, PhD, GR sekcie modernizácie a národný riaditeľ pre vyzbrojovanie. Členmi delegácie SR boli veľvyslanec Slovenskej republiky v Brazílii Milan Zachar, brig. gen. Ing. Miroslav Lorinc, zástupca náčelníka GŠ OS SR a Ing. Ján Rebljan, R odboru podpory vyzbrojovania sekcie modernizácie.

 

Delegácia Slovenskej republiky uskutočnila celý rad pracovných rokovaní, medzi nimi napr. so zástupcami brazílskej spoločnosti Atech, zaoberajúca sa vývojom a technológiou aplikácií pre komplexné fungovanie riadiacich systémov. Veľvyslanec M. Zachar sa tiež zúčastnil slávnostnej ceremónie ukončenia pôsobenia a nástupu do funkcie nového vrchného veliteľa brazílskeho námorníctva.