RSS zoznamy

Back

Spolupráca s vládou provincie Jiangsu

Spolupráca s vládou provincie Jiangsu

12.12.2018 | Ekonomické správy | Čína

Generálna konzulka SR v Šanghaji Ivana Vala Magátová  oficiálne navštívila 10. dcembra 2018 provinciu Jiangsu, ktorá so 70 miliónmi obyvateľov je jedna z najrozvinutejších v Číne a známa je najmä bohatou priemyselnou tradíciou a vysokou úrovňou vedy a výskumu. Medzi najvýznamnejšie odvetvia v provincii patria textilný, chemický, energetický a tabakový priemysel, ako aj rastlinná výroba a rybolov. Sedem okresov provincie patrí medzi 10 najvyspelejších okresov Číny. Mestá ako Nanjing, Suzhou, Wuxi, Changzhou, Nantong, Yangzhou patria medzi najrozvinutejšie mestá Číny.

 

Generálna konzulka bola prijatá predstaviteľmi miestneho ministerstva zahraničných vecí (FAO)  Zhang Songpingom, zástupcom generálneho riaditeľa FAO a Jin Shangjunom, riaditeľom odboru pre spoluprácu s Európou na FAO provincie Jiangsu.

 

Predstavitelia provincie ocenili dynamický vývoj slovenskej ekonomiky a deklarovali záujem podpísať partnerstvo na úrovni jedného zo slovenských krajov. Zaujímali sa o ekonomický potenciál a možnosti spolupráce s jednotlivými krajmi Slovenska.

 

Rok 2019, ako rok 70. výročia nadviazania diplomatických vzťahov medzi ČLR a Slovenskom, chápu ako mimoriadne vhodný čas  na podpis memoranda o porozumení a vytvorením plánu ďalšej spolupráce.