RSS zoznamy

Back

Workshop cestovného ruchu Slovenska na Zastupiteľskom úrade Slovenskej republiky v Kyjeve

Workshop cestovného ruchu Slovenska na Zastupiteľskom úrade Slovenskej republiky v Kyjeve

1.10.2019 | Ekonomické správy | Výstavy a veľtrhy | Ukrajina

Ukrajina zohráva pre slovenský cestovný ruch významnú úlohu. Počet ukrajinských turistov, ktorí navštevujú Slovensko  vzrástol  i v prvom polroku 2019. UKRAJINA patrí medzi TOP 10 krajín AZCR podľa počtu návštevníkov za 1. polrok 2019 – SR navštívilo v prvom polroku 2019  43 346 Ukrajincov (nárast 33,5 %), z hľadiska počtu prenocovaní sa UA umiestnila na 4. mieste s nárastom  51,3 % oproti rovnakému obdobiu 2018 a podľa priemerného počtu prenocovaní je Ukrajina na 3. mieste (4 noci).  

Dňa 1. októbra  2019 sa v priestoroch Veľvyslanectva Slovenskej republiky na Ukrajine uskutočnila prezentácia - workshop cestovného ruchu Slovenska, organizovaná ZU Kyjev a zahraničným zastúpením  cestovného ruchu MDaV SR (p. Ľ. Alušicová). Podujatia  sa zúčastnilo  38 ukrajinských predstaviteľov  (touroperátorov, cestovných kancelárií, novinárov) a 6 subjektov cestovného ruchu zo SR : SKI Travel PROEVENTS s.r.o., Mores Resort a.s. Hotel Lomnica,  SLK Piešťany, Kúpele Dudince,  FLORIAN TRAVEL, ESPRIT TRAVEL.

Zástupcovia slovenských subjektov cestovného ruchu  predstavili  v powerpointových prezentáciách svoje produkty a ponuku  na sezónu 2019/2020. 

SR má pravidelné letecké spojenie s UA prostredníctvom Wizz Air. Po Kyjeve a Ľvove dopravca Wizz Air  letecké spojenie z Bratislavy do Odesy. Nová letecká linka bude k dispozícii od 3. novembra s frekvenciou dvakrát týždenne, v stredu a v sobotu.