RSS zoznamy

Back

Aktuálna situácia v súvislosti s výskytom koronavírusu v Thajsku, Laose, v Kambodži a v Mjanmarsku

Aktuálna situácia v súvislosti s výskytom koronavírusu v Thajsku, Laose, v Kambodži a v Mjanmarsku

28.2.2020 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Kambodža | Laos | Mjanmarsko | Thajsko

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Bangkoku v súvislosti so šírením vírusu COVID-19  a potvrdenými prípadmi nákazy na území Thajska informuje cestujúcu verejnosť o opatreniach thajských orgánov, ktorých prehľad je možné nájsť na stránke Ministerstva verejného zdravia Thajska: https://ddc.moph.go.th/viralpneumonia/eng/news.php

 

K 27. februáru 2020 bolo v Thajsku zaznamenaných 40  potvrdených prípadov nákazy vírusom COVID-19 a na území Kambodže 1 prípad. Napriek tomu, že oficiálne neboli potvrdené žiadne prípady nákazy na území Laosu a Mjanmarska, Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Bangkoku vyzýva občanov Slovenskej republiky, aby pred a počas plánovanej cesty do Thajska, Laosu, Kambodže a Mjanmarska sledovali miestne a svetové hromadné oznamovacie prostriedky, vyhýbali sa miestam so zvýšenou koncentráciou osôb, dbali na zvýšenú hygienu, dodržiavali dôkladné umývanie rúk, vyhýbali sa oblastiam s predajom živých rýb a zvierat, nosili ochranné rúška a rešpektovali inštrukcie príslušných miestnych úradov. 

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Bangkoku zároveň apeluje na občanov, aby pred cestou do zahraničia uzatvorili vhodné zdravotné poistenie. Po návrate zo zasiahnutých oblastí je potrebné počas 14 dní kontrolovať svoj zdravotný stav a v prípade klinických príznakov kontaktovať lekára a informovať ho o cestovateľskej anamnéze. 

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Bangkoku pripomína, že Úrad verejného zdravotníctva SR zriadil pre verejnosť Call-centrum s nepretržitou prevádzkou. Občania môžu odborníkov kontaktovať cez emailovú adresu: novykoronavirus@uvzsr.sk, ako aj na telefónnom čísle +421 917 222 682. Verejnosti budú poskytnuté informácie k aktuálnej situácii, rozsahu výskytu nového koronavírusu, či odporúčania pre osoby, ktoré sa nachádzajú v postihnutých oblastiach, respektíve sa vrátili z oblastí, kde sa výskyt nového koronavírusu potvrdil.

 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitosti Slovenskej republiky vyzýva občanov Slovenskej republiky, aby využili službu registrácie pred cestou do zahraničia na webovom sídle Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitosti Slovenskej republiky alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.

 

V prípade, ak sa občania Slovenskej republiky ocitnú v núdzi alebo krízovej situácii, dávame do pozornosti kontakt na pohotovostnú linku Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Bangkoku: telefónne číslo +66 81 617 4611 alebo číslo diplomatickej služby na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v Bratislave +421 2 5978 5978.