RSS zoznamy

Back

Francúzsko – opatrenia proti šíreniu koronavírusu

Francúzsko – opatrenia proti šíreniu koronavírusu

30.1.2020 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Francúzsko

 

V súvislosti so zabránením šírenia ochorenia na koronavírus vo Francúzsku vydala 25. januára 2020 francúzska vláda a Ministerstvo zdravotníctva a verejného zdravia nasledujúce odporúčania pre verejnosť:

 

Pri akýchkoľvek príznakoch respiračnej infekcie (horúčka a problémy s kašľom alebo s dýchaním) je nutné neodkladne kontaktovať stredisko SAMU (Prvá pomoc, telefónna linka: 15) a informovať službu o príznakoch a prípadnom nedávnom pobyte v Číne.

 

Kvôli vylúčeniu kontaminácie okolia sa neodporúča návšteva lekára alebo pohotovosti. V prípade príznakov respiračnej infekcie (horúčka a kašeľ/ťažkosti s dýchaním) sa odporúča nosiť ochranné rúško; používať jednorazové hygienické potreby a pravidelne si umývať ruky.

 

V prípade podozrenia z kontaktu s nakazenými osobami alebo osobami, ktoré sa vrátili z Číny, okamžite kontaktovať lekára. S platnosťou od 25. januára 2020 boli na letisku Charles de Gaulla v Paríži zavedené monitorovacie opatrenia letiskovej zdravotníckej služby, ktorým budú podrobení cestujúci z Číny, Hongkongu a Macaa, ako aj tranzitujúci do Saint-Denis na ostrove Réunion. Lety medzi čínskym Wu-chanom a Parížom boli do odvolania zrušené. Všetky aktuálne informácie k organizačným preventívnym opatreniam na zabránenie šírenia infekcie koronavírusu sú (vo francúzštine) k dispozícii na webovej stránke Ministerstva Európy a zahraničných vecí Francúzska.