RSS zoznamy

Back

Grécko - výskyt koronavírusu COVID-19

Grécko - výskyt koronavírusu COVID-19

28.2.2020 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Grécko

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Aténach upozorňuje na výskyt koronavírusu COVID-19 v Grécku. Pozitívne prípady boli potvrdené v Aténach a Thessalonikách.


V súčasnosti neregistrujeme žiadne obmedzenia na cestovanie do Grécka vydané príslušnými gréckymi úradmi. Vzhľadom na závažnosť ochorenia boli prijaté preventívne opatrenia na zabránenie jeho šírenia (napr. izolácia osôb, ktoré boli v kontakte s nakazenými, kontrola zdravotného stavu pasažierov prichádzajúcich do krajiny z oblastí výskytu koronavírusu, zrušené boli všetky karnevalové oslavy a dočasne zatvorené školy, kde existuje podozrenie na výskyt nákazy a pod.). 


Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Aténach odporúča občanom Slovenskej republiky, ktorí cestujú do Grécka alebo sa už nachádzajú v krajine, dbať na dodržiavanie hygienických zásad odporúčaných hlavným hygienikom SR.


Usmernenie hlavného hygienika Slovenskej republiky týkajúce sa akútneho respiračného syndrómu spôsobeného koronavírusom.


V prípade podozrenia na nákazu telefonovať na číslo +30 210 521 2054 (grécky Úrad verejného zdravotníctva - EODY). Občania Slovenskej republiky môžu taktiež kontaktovať ZÚ Atény na pohotovostnom čísle mobilného telefónu 0030 693 240 8028 alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky +421 2 5978 5978.


Veľvyslanectvo odporúča občanom pred cestou do Grécka využiť službu dobrovoľnej elektronickej registrácie sa na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky alebo sa registrovať prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.