RSS zoznamy

Back

Cestovné odporúčanie - Čile

Cestovné odporúčanie - Čile

30.1.2020 | Cestovné odporúčanie | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Čile
Stupeň odporúčania: 2. stupeň - zvážiť nevyhnutnosť cestovania (zvážiť nevyhnutnosť cestovania do určitých oblastí)

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Buenos Aires informuje, že napriek tomu, že výnimočný stav bol v Čile zrušený a situácia v krajine sa navonok upokojila, stále sú zaznamenávané najmä v hlavnom meste Santiago de Chile násilné demonštrácie spojené s vandalizmom. Politický vývoj v krajine je naďalej turbulentný, avšak každodenný život krajiny je stabilizovaný. Zvýšenie násilných činov je možné predpokladať v marci – apríli 2020 v súvislosti so začiatkom školského roku a kampaňou pred referendom o zmene ústavy (26. apríla 2020).

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Buenos Aires preto odporúča občanom, aby nateraz zvážili nevyhnutnosť cestovania do Čile.

 

V prípade, že sa občania SR rozhodnú cestovať do Čile, odporúča sa striktne rešpektovať pokyny miestnych inštitúcií, vyhýbať sa v hlavnom meste oblasti námestia Plaza Italia, kde demonštrácie naďalej sporadicky pokračujú. Je potrebné sledovať vývoj situácie v krajine a dodržiavať pokyny miestnych úradov.

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Buenos Aires odporúča občanom SR, aby sa v prípade cesty do Čile registrovali v registračnom formulári pred cestou do zahraničia, na web-stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.