RSS zoznamy

Back

​Juhoafrická republika - opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19

​Juhoafrická republika - opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19

25.6.2020 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Juhoafrická republika


Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Pretórii informuje občanov o opatreniach prijatých v Juhoafrickej republike v súvislosti so šírením nového koronavírusu.

 

Na základe aktuálnej situácie, vláda Juhoafrickej republiky rozhodla o nasledovných opatreniach:

 

  • Rozhodnutím prezidenta sa nariadenie o úplnom uzatvorení hraníc Juhoafrickej republiky predlžuje aj po 1. júni na neurčito. Zároveň budú počas celej doby zakázané akékoľvek medzinárodné komerčné lety, vrátane tranzitu. Evakuačných letov sa obmedzenie netýka.
  • Od 1. júna nastalo obnovenie vnútroštátnej leteckej prepravy na služobné dôvody. Cestovanie medzi provinciami je povolené len na služobné a nevyhnutné účely na základe povolenia.

 

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky kontaktovať pohotovostné číslo mobilného telefónu Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Pretórii +227 833041599 alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky: +421 2 5978 5978. Zároveň môžu slovenskí občania v prípade cestovania do zahraničia využiť službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke ministerstva alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.