RSS zoznamy

Back

The Visa Application Center for SR by VFS Global in Kuwait is open

Otvorenie Vízového aplikačného centra pre SR spoločnosti VFS Global v Kuvajte

19.12.2018 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Kuvajt

 

V snahe zabezpečiť efektívnejšie vybavovanie žiadostí o víza pre žiadateľov cestujúcich na Slovensko, Veľvyslanectvo SR v Kuvajte otvorilo v Kuvajt City vízové aplikačné centrum spoločnosti VFS Global na adrese: 30th Floor, Arraya Centre, Tower 1, Al Shuhada Street, Kuwait City, Kuwait.

 

Vízové centrum bolo otvorené 13. decembra 2018 s otváracími hodinami od 09:00 do 16:00, nedeľa až štvrtok a počas sviatku Ramadán od 09:00 do 13:30.

 

Pre viac informácií ako aj dohodnutia si termínu, prosíme navštívte webovú stránku Vízového Aplikačného Centra VFS na:

http://www.vfsglobal.com/Slovakia/kuwait/

 

Helpline: +965 22250274 | info.slovakiakw@vfshelpline.com

 

Veľvyslanectvo SR žiada všetkých žiadateľov o schengenské vízum (vízum C) žijúcich v Kuvajte, aby podávali svoje žiadosti na príslušnom vízovom centre. Žiadatelia z Bahrajnu a Kataru si musia podávať žiadosti na Veľvyslanectve SR V Kuvajte (v prípade obyvateľov Kataru tiež na Veľvyslanectve Holandského kráľovstva v Katare).

 

Žiadatelia so žiadosťami o národné vízum (vízum D), vízum v súvislosti s udelením pobytu na Slovensku (vízum D) a držitelia diplomatických pasov vydaných Ministerstvom zahraničných vecí Kuvajtu, ktorí žiadajú o vízum D v súvislosti s pracovným vyslaním, nemajú možnosť využívať vízové centrá a preto budú uprednostnení počas štandardných konzulárnych hodín.

 

Veľvyslanectvo SR naďalej prijíma dokumenty ktoré potrebujú superlegalizáciu, osvedčenie podpisu a pod.

 

Žiadatelia o prechodný/trvalý pobyt musia kontaktovať veľvyslanectvo a dohodnúť si samostatný termín na podanie žiadosti.