RSS zoznamy

Back

Srbská republika - otvorenie hraníc

Srbská republika - otvorenie hraníc

29.5.2020 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Srbsko

V dôsledku pozitívneho vývoja v krajine sú priebežne uvoľňované opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenie COVID-19.

 

 

Mimoriadne opatrenia sa postupne uvoľňujú a Srbsko od 22. mája 2020 otvorilo všetky svoje hraničné priechody.

 

 

V zmysle rozhodnutia Vlády Srbskej republiky na vstup do Srbska a tranzit cez srbské územie nie je potrebné osobitné povolenie.

 

 

 

 

Na hraniciach každý cestujúci dostane písomnú informáciu - zdravotné upozornenie v srbskom a anglickom jazyku o opatreniach , ktoré je potrebné dodržiavať na zamedzenie šírenia ochorení COVID-19. Platí nariadenie nosenia rúšok vo vnútorných priestoroch, verejnej doprave, dezinfekcia rúk, zákaz zhromažďovania a dodržiavanie 1,5 - 2 metrovej vzdialenosti od ostatných osôb.

 

Upozorňujeme občanov, aby si pred cestou do a zo Srbska preverili aktuálne podmienky vstupu do susedných štátov podľa plánovanej trasy.

 

Medzinárodné letisko v Belehrade je otvorené.

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Belehrade odporúča občanom Slovenskej republiky, aby v prípade pobytu v Srbskej republike sledovali situáciu a plnili nariadenia prijaté Vládou Srbskej republiky a zvýšenú obozretnosť pri kontakte s ostatnými osobami a dodržiavanie hygienických opatrení.

 

Bližšie informácie o situácii a prijatých opatreniach v Srbskej republike ohľadne šírenia ochorenia COVID-19 sú uvedené na webovej stránke www.covid19.rs, ktorá je pravidelne aktualizovaná.

 

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky kontaktovať pohotovostné číslo mobilného telefónu Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Belehrade: +381-63-336837 alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky: +421-2-59785978.

 

Zároveň môžu slovenskí občania v prípade cestovania do zahraničia využiť službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke ministerstva

https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/registracia-pred-cestou-do-zahranicia

alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.